svētdiena, 2016. gada 28. februāris

Populārākās zemūdens signālierīces

Foto: scubadiverlife.com

SportDiver.com piedāvā ikvienam interesentam iepazīties ar populārākajām zemūdens signālierīcēm - lietām, kas daiveriem nepieciešamības gadījumā ļaus zem ūdens pievērst uzmanību vai nu sev, vai kādam interesantam zemūdens iemītniekam.



Foto: sportdiver.com

Bumbiņa klaudzināšanai pa balonu
Kā tas darbojas - aplieciet gumiju ar bumbiņu ap balonu un nepieciešamības gadījumā zem ūdens pavelciet aiz bumbiņas - gumija nostiepsies, tad to atlaidiet - atsitoties pret balonu bumbiņa radīs skaņu. 

Attēls: leisurepro.com

Foto: sportdiver.com

Daivnūja
Ar šīs daivnūjas palīdzību daiveris var savam badijam un pārējiem nirējiem norādīt uz interesantiem un grūti pamanāmiem zemūdens iemītniekiem. 

Foto: sportdiver.com

Zemūdens šeikeris
Daiveru vidū ļoti izplatīts priekšmets. Lietošana ļoti vienkārša - lai radītu skaņu nepieciešams vienkārši šeikeri sakratīt. Protams, iespējams iegādāties visdažādāko daivfirmu ražotos zemūdens šeikerus, atkarībā no ražotāja to radītā skaņa var būt dzirdama līdz pat 10m tālu. 

Foto: sportdiver.com

Zemūdens sirēna
Neliela izmēra ierīce, kas tiek pievienota pie inflātora šļūtenes. Nepieciešamības gadījumā nospiežot uz sirēnas pogas būs dzirdams skaļš troksnis. Bez tam sirēna dzirdama arī no liela attāluma. 


sestdiena, 2016. gada 27. februāris

Kā rūpēties par "sauso" hidrotērpu

Foto: oceanexplorer.noaa.gov


Turpinot tēmu par "sausajiem" hidrotērpiem šoreiz par to kā par  šāda tipa hidrotērpiem rūpēties un kā tos labāk uzglabāt. Jāatceras, ka "sausajam" hidrotērpam nepieciešama rūpīga apkope nekā "slapjajiem" hidrotērpiem, bez tam "sausajiem" hidrotērpiem nepieciešama arī pareiza uzglabāšana.


Iegādājoties "sauso" hidrotērpu vispirms rūpīgi iepazīstieties ar tā apkopes un uzglabāšanas instrukciju un turpmāk ievērojiet ražotāja sniegtās norādes. 
Attēls: scubanase.net
"Sauso" hidrotērpu pēc niršanas, tieši tāpat kā visu pārējo ekipējumu, nepieciešams noskalot ar ūdeni. Ja niršanas laikā nav radušās nopietnas problēmas ar hidrotērpu - tajā nav ieplūdis ūdens, tad noskalojiet to tikai no ārpuses. Bet ja niršanas laikā "sausajā" hidrotērpā tomēr iekļuvis ūdens, tad to nepieciešams izmazgāt no abām pusēm. Īpaši rūpīgi jāizskalo hidrotērpa vārstuļus. Jāatceras arī tas, ka "sauso" hidrotērpu manšetes un rāvējslēdzēji prasa īpašu apkopi.
Pēc niršanas "sausajā" hidrotērpā tas, protams, jāžāvē. Šādu hidrotērpu jāžāvē  pakarot uz bieza pārlikņa pārlocītu jostasvietā. Bez tam neiesaka tos žāvēt tiešu saules staru ietekmē. 
Kad "sausais" hidrotērps ir izžuvis, tā manšetes jāapstrādā ar talku. Atcerieties - nekādā gadījumā gan rāvējslēdzējus, gan manšetes neapstrādājiet ar silikona smēri vai spreju. "Sausā" hidrotērpa rāvējslēdzēju nepieciešams iesmērēt ar parafīna smēri. Kad tas viss paveikts viegli salokiet "sauso" hidrotērpu - īpaši uzmanieties, lai tā rāvējslēdzējs netiktu salocīts - un novietojiet hidrotērpu tam uzglabāšanai paredzētā vietā. 

piektdiena, 2016. gada 26. februāris

ceturtdiena, 2016. gada 25. februāris

Daiveri izglābj vaļhaizivi


Daiveriem izdevies izglābt vaļhaizivi, kura sapinusies komerczvejas tīklu tauvā. Bez tam virve bija jau pamatīgi iegriezusies vaļhaizivs ķermenī. Sapratusi, ka daiveri viņai grib palīdzēt, vaļhaizivs mierīgi ļāva vienam no nirējiem piepeldēt klāt un ar nazi pārgriezt virvi. 

trešdiena, 2016. gada 24. februāris

Itāļu daiveri uzstāda Ginesa Pasaules rekordu izveidojot garāko daiveru ķēdi zem ūdens

Foto: deeperblue.com


Itālijā Elbas salas piekrastes ūdeņos uzstādīts jauns Ginesa Pasaules rekords - 173 daiveri zem ūdens izveidoja cilvēku ķēdi. Šo pasākumu organizēja daivinga apmācību aģentūra "RAID Italia".


Rekorda "Garākā cilvēku ķēde zem ūdens" uzstādīšanā daiveri, tērpti standarta daivinga aprīkojumā, devās ūdenī un ienirstot speciāli ar bojām marķētā teritorijā satvēra tur nostiepto virvi, pēc tam rekorda dalībniekiem sadodoties rokās bija jāpavada viena minūte. Visu notiekošo fiksēja Ginesa Pasaules rekordu grāmatas pārstāvji. 


Kā medijiem uzsvēris "RAID Italia" pārstāvis: "Mēs vēlējāmies to paveikt, lai parādītu cik brīnišķīgs ir daivings, kā arī gribējām nodemonstrēt, ka daivings var apvienot cilvēkus visā pasaulē."
Iepriekšējais rekords šajā kategorijā piederēja franču daiveriem, kuri 2013.gadā Francijas Reinjonas salā (French island of Reunion) Indijas okeānā zem ūdens izveidoja cilvēku ķēdi no 110 daiveriem.

pirmdiena, 2016. gada 22. februāris

Dokumentālā filma "Plastmasas okeāns"



Dokumentālās filmas "Plastmasas okeāns" ("A Plastic Ocean") veidotāji vēlas pievērst sabiedrības uzmanību milzīgajam piesārņojumam, ko rada tieši plastmasas atkritumi. Mēs domājam, ka izmetot plastmasas priekšmetus atkritumos tie atstāj tikai niecīgu ietekmi uz cilvēkiem un dzīvniekiem. Kā izrādās šāds pieņēmums nav patiess.


"Plastmasas okeāns" filmēta vairāk kā 20 dažādās pasaules vietās. Filmēšana aizņēmusi vairāk kā 4 gadus. Šajā laikā žurnālists Kregs Līsons (Craig Leeson) un Pasaules čempione frīdaivingā Taņa Strītere (Tanya Streeter) kopā ar starptautisku pētnieku komandu pētīja plastmasas produktu radīto piesārņojumu ietekmi uz vidi un mēģināja rast risinājumus šai globālajai problēmai. 
Filma atklāj briesmīgo patiesību par to, kas patiesībā notiek ar plastmasu, kuru mēs izmetam un kura nonāk okeānos. Filmēšanas ekspedīcijas laikā iegūtā un apkopotā informācija pārsteigs un pat šokēs ikvienu skatītāju. "Plastmasas okeāns" ir stāsts par plastmasas piesārņojumu, tā ietekmi ne tikai uz jūras dzīvi, bet arī šī piesārņojuma ietekmi uz cilvēku veselību.
Pēdējo 70 gadu laikā plastmasas izstrādājumu ražošana ir turpinājusi augt. Plastmasas izstrādājumi ir kļuvuši par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu. Ik gadu tiek saražots gandrīz 300 miljoni tonnu plastmasas un apmēram puse no tā visa ir paredzēta vienreizējais lietošanai. Vairāk kā 8 miljoni tonnu plastmasas ik gadu tiek aprakta mūsu okeānos. 



svētdiena, 2016. gada 21. februāris

Siladenas sala Indonēzijā



Video filmēts Indonēzijā, Sulavesi (Sulawesi) ziemeļos Bunakenas Nacionālajā jūras dabas parkā (Bunaken National Marine Park) Siladenas salā.


Bunakenas Nacionālajā jūras dabas parks atrodas vietā, kur satiekas Indijas okeāns un Klusais okeāns. Jūras dabas parka teritorijā ir Siladenas, Bunakenas, Manado Tua, Mantedžas (Mantehage) un Nainas salas. Tas aizņem 890 kvadrātkilometrus un šajā dabas parkā atrodami 390 dažādi koraļļu veidi. Bunakenas Nacionālajā jūras dabas parks ir jūras bioloģisko daudzveidību centrs un tas ierindojas starp pasaules labākajām niršanas vietām. 



piektdiena, 2016. gada 19. februāris

Ričards Brensons pārcietis dzeloņrajas uzbrukumu


Foto: irishmirror.ie 


Bilionārs Ričards Brensons (Richard Branson) guvis nelielu traumu pēc dzeloņrajas (stingray) uzbrukuma. Uzņēmēju rokā sakodusi zivs, kura nogalināja Stīvu Irvinu (Steve Irwin). Dzeloņraja uzbrukusi 65 gadus vecajam uzņēmējam, kad tas peldējies Lielo Kaimanu salu piekrastē.


Brensons publicējis attēju ar traumēto roko, komentējot: "Biju karā pie Kaimanu salām - cietu no haizivs uzbrukuma."
Foto: irishmirror.ie 
Kā uzņēmējs pastāstīja Virgin.com: "Mēs pievienojāmies slavenajam okeonogrāfam Gajam Harvejam (Guy Harvey), lai varētu tuvāk vērot rajas Stingray City Sandbar. Mums visapkārt bija dzeloņrajas, tāpat kā brīniškīgi koraļļu rifi un tropu zivis. Visapkārt mums barojās rajas, un tās maldīgi noturēja mani par barību. Pēkšņi es sajutu sāpes rokā - tās prot ļoti sāpīgi iekost! Tā kā faktiski rajas ir daļa no haizivju ģimenes, es varu teikt, ka esmu cietis no haizivs uzbrukuma."
Ričards Brensons arī atzīmējis, ka joprojām atbalsta kampaņu par raju aizsardzību, pat tad, ja tās viņam ir iekodušas.

ceturtdiena, 2016. gada 18. februāris

"The Underwater Photographer of the Year" piedāvā bezmaksas lejupielādēt 2016.gada gadagrāmatu

Foto: underwaterphotographeroftheyear.com 


Internetvietne "Underwater Photographer of the Year" izlikusi bezmaksas lejupielādei fotogrāmatu, kurā apkopotas 2016.gada labākās zemūdens fotogrāfijas.  


"Underwater Photographer of the Year" komanda sadarbojoties ar "Underwater Photography Magazine" izveidojusi kārtējo gadagrāmatu apkopojot 2016.gada konkursa labākās 80 fotogrāfijas.
Kā atzinis slavenais zemūdens fotogrāfs Pīters Roulends (Peter Rowlands): "Šajā brīnišķīgajā grāmatā apkopotas 80 augstas kvalitātes fotogrāfijas, kas uzņemtas visdažādākajās pasaules vietās, fotogrāfijas papildina fotogrāfu un fotokonkursu tiesnešu komentāri." Roulends arī norādījis, ka šī grāmata, kas pieejama ikvienam interesentam pdf formātā, būs arī labs mācību materiāls visiem zemūdens fotogrāfiem.
"The Underwater Photographer of the Year" 2016.gada gadagrāmatu var lejupielādēt šeit.

otrdiena, 2016. gada 16. februāris

Ēģiptiešu daiveris ieplānojis ienirt 400m dziļumā

Foto: lessousmarins.com

Ēģiptiešu daiveris Waels Omārs (Wael Omar) gatavojas Ginesa Pasaules rekordam. 30.martā Šarm el Šeikhas (Ēģipte) tuvumā Sarkanās jūras Ras Mohamed Dabas parka teritorijā viņš iecerējis ienirstot sasniegt 400m dziļumu.


Waels Omārs pirms rekorda daiva dosies uz medicīnas pārbaudēm Londonā. Ginesa Pasaules Rekordu datu bāzes pārstāvji arī apstiprinājuši, ka 30.martā vēros Ginesa Pasaules rekorda uzstādīšanas mēģinājumu. Ir ieplānots, ka rekorda daivs varētu ilgt 28 stundas un tam būs nepieciešami 160 baloni ar dažādiem gāzu maisījumiem. 
Pagaidām Ginesa Pasaules rekords par dziļāko daivu pieder ēģiptiešu daiverim Ahmedam Gabram (Ahmed Gabr) - viņš 2014.gada septembrī Sarkanajā jūrā Dahabas tuvumā sasniedza 332,35m. Gabra daivs ilga 19 stundas un 45 minūtes.
Turpretī cits ēģiptiešu daiveris Walaa Hafezs (Walaa Hafez) 2015.gada jūnijā Hurgadas piekrastē uzstādīja Ginesa Pasaules rekordu kategorijā par ilgāko daivu atklātos sālsūdeņos (Longest open saltwater scuba dive). Hafezs zem ūdens pavadīja 51 stundu un 20 minūtes.

sestdiena, 2016. gada 13. februāris

Daiveri iecerējuši uzstādīt jaunu Ginesa rekordu - Lielākā cilvēku piramīda zem ūdens

Attēls: deeperblue.com


Ja šī gada 1.martā jums sanāk būt Hurgadā (Ēģipte), tad varat piedalīties Ginesa Pasaules rekorda (Guinness World Record) uzstādīšanas mēģinājumā. Hurgadas "Divers Lodge" daivcentrs organizē "Lielāko cilvēku piramīdu zem ūdens". Organizatori iecerējuši zem ūdens izveidot piramīdu no 100 daiveriem. Jāatzīmē, ka pašreizējais rekords ir zemūdens piramīda no 60 daiveriem. 


Ginesa Pasaules rekorda uzstādīšanā aicināti piedalīties Hurgadas daivcentri un daiveri no visas pasaules.
Kā uzsver pasākuma organizatori pasākumam ir trīs galvenie mērķi:
* uzstādīt jaunu Pasaules rekordu,
* parādīt pasaulei Sarkanās jūras zemūdens pasaules krāšņumu,
* atbalstīt Ēģiptes tūrisma industriju.
Kā norādījuši Ginesa Pasaules rekorda organizācijas pārstāvji, lai rekords tiktu ieskaitīts nepieciešams zem ūdens izveidot piramīdu no 62 daiveriem. "Divers Lodge" ieplānojuši izveidot piramīdu no 100 daiveriem. Rekorda uzstādīšana norisināsies Sarkanajā jūrā Hurgadas piekrastē.
Ikviens interesents tiek aicināts piedalīties. Tikai atcerieties, ka vietu skaits ir ierobežots - tikai 100 daiveri.

piektdiena, 2016. gada 12. februāris

Kā top Eiropas pirmais zemūdens muzejs "Museo Atlántico" Lanzarotē



Spānijā Kanāriju salās Lanzoretes piekrastē turpinās darbs pie Eiropā pirmā zemūdens muzeja "Museo Atlántico" izveides. Noris britu tēlnieka Džeisona de Keira Teilora (Jason deCaires Taylor) skulptūru uzstādīšana Las Coloradas līča pludmales tuvumā. Ieplānots, ka muzejs tiks atvērts februāra beigās.





ceturtdiena, 2016. gada 11. februāris

Jūras gliemju daudzveidība Koh Tao salas piekrastes ūdeņos


Aizvadītais gads organizācijai "New Heaven Reef Conservation Program" bija īpašs. 2015.gadā Taizemes salā Koh Tao tika atklātas daudzas jaunas sugas, tai skaitā salas piekrastes ūdeņos tika atklāts plašs spektrs dažādu jūras gliemju.


Daudzkrāsainie jūras gliemji ir ļoti interesanti zemūdens iemītnieki, kas mīt gandrīz visās pasaules zemūdens ekosistēmās. Bez tam jūras gliemji ir ļoti iecienīti modeļi zemūdens makro fotogrāfu un videogrāfu vidū. 

trešdiena, 2016. gada 10. februāris

Ar ko "sausais" hidrotērps atšķiras no "slapjā" hidrotērpa

Foto: abyss.com.au


Niršana iespējama ne tikai siltajās jūrās un okeānos, bet arī aukstos ūdeņos. Un nirstot šādās vietās vislabākā izvēle būs tieši "sausais" hidrotērps. Šāds niršanas tērps pilnībā izolē daiveri no aukstā ūdens un tātad labāk saglabā siltumu, tas arī atbrīvo daiveri no nepieciešamības pārģērbties un apģērbties aukstumā, piemēram, ja ieplānota zemledus niršana. Bet ar ko vēl "sausais" hidrotērps atšķiras no "slapjā" hidrotērpa?


Foto: drysuitdiving.org
* Vispirms jau ar manšetēm - "sausajiem" hidrotērpiem tās ir izgatavotas no lateksa gumijas vai neoprēna un hermētiski norobežo kaklu un piedurknes neļaujot ūdenim iekļūt tērpā.
Izvēloties "sauso" hidrotērpu ir vērts padomāt kādas tieši manšetes jūs vēlaties. Piemēram, lateksa manšetes ir daudz mīkstākas un elastīgākas par neoprēna manšetēm. Tās ir arī vieglāk piemērot nepieciešamajam izmēram - lateksa manšetes tiek apgrieztas, piemērojot tās nepieciešamajam izmēram. Jāatceras īpaši rūpīgi piegriezt kakla manšeti - tai cieši jāpieguļ kaklam - tā nedrīkst laist ūdeni , bet arī nedrīkst arī pārāk cieši nospiest kaklu. Salīdzinot ar neoprēna manšetēm lateksa manšetes ir vieglāk uzvilkt. Bez tam bojājumu gadījumā lateksa manšetes būs vieglāk nomainīt. Tomēr lateksa manšetes nav tik izturīgas - tās var nākties mainīt daudz biežāk. 
Foto: Wikipēdija
Neoprēna manšetes tiek izgatavotas no tāda paša materiāla kā „slapjie” hidrotērpi - no vienas puses tās tiek dublētas ar neilonu, bet no otras puses ir nedublētais neoprēns, kas cieši pielīp pie ķermeņa un nodrošina labu hermetizāciju. Jāatzīmē arī tas, ka neoprēna manšetes nodrošina papildus siltumaizsardzību. Vēl arī jāatceras to, ka gadījumā, ja neoprēna manšetes ir par šauru, tās netiek apgrieztas, bet gan izstaipītas. To dara uzvelkot manšetes uz kāda priekšmeta un tā atstājot tās uz pāris stundām.
* "Sauso" hidrotērpu rāvējslēdzēji ir ūdens izturīgi. Jāatceras, ka hermētiskie rāvējslēdzēji ir viena no "sausā" hidrotērpa dārgākajām detaļām, tāpēc pret tiem jāizturas īpaši rūpīgi.
Foto: scubapro.com
* "Sauso" hidrotērpu gaisa padeves vārstulis un gaisa izvades vārstulis - ar šo vārstuļu palīdzību tiek regulēts gaisa apjoms "sausajā" hidrotērpā. Gaisa padeves vārstulis ir izvietots uz krūtīm un ar zemā spiediena šļūteni savienots ar regulatora pirmo pakāpi, bet gaisa izvades vārstulis atrodas uz kreisā pleca.
* "Sauso" hidrotērpu zābaki ir savienoti ar hidrotērpu. Arī tie ir pilnībā ūdensizturīgi. Visbiežāk "sausajiem" hidrotērpiem ir lietas gumijas zābaki, bet mēdz būt arī mīksti neoprēna zābaki. Ir arī tādi "sauso" hidrotērpu modeļi, kuri ir aprīkoti nevis ar zābakiem, bet mīkstām presētā neoprēna zeķēm, tad virs tām tiek vilkti vai nu parastie akvalangistu zābaki, vai arī speciāli, ļoti izturīga materiāla, zābaki. Iegādājoties šādas komplektācijas "sauso" hidrotērpu jāatceras, ka „sauso” hidrotērpu zābaki vienmēr būs daudz lielāka izmēra nekā parastie „slapjā” hidrotērpa zābaki. Un tas nozīmē, ka jums būs nepieciešams iegādāties arī lielāka izmēra pleznas.

pirmdiena, 2016. gada 8. februāris

Zemūdens pasaules košās krāsas



Video apkopoti skaistākie zemūdens skati, kas uzņemti Fidži (daivsaiti: Pacific Harbour). Austrālijā (daivsaiti: Lielas Barjerrifs, Dienvidrietumu klintis, Sidneja), Taizemē (daivsaiti: Similānu salas, Koh Tao) un Indonēzijā (daivsaiti: Bali, Wakatobi, Lembaha šaurums, Pulau Weh, Gili salas).

svētdiena, 2016. gada 7. februāris

Spānijā uzsākts darbs pie pirmā Eiropas zemūdens muzeja izveides

Foto: telegraph.co.uk

Šīs nedēļas sākumā Lanzoretes piekrastē Kanāriju salās (Spānija) uzsākts darbs pie Eiropā pirmā zemūdens muzeja izveides. Muzejam dots nosaukums - "Museo Atlántico" un tā izmaksas sastāda apmēram 700 000 eiro. Šobrīd norit slavenā britu tēlnieka Džeisona de Keira Teilora (Jason deCaires Taylor) skulptūru uzstādīšana Las Coloradas līča pludmales tuvumā. 


Foto: theguardian.com

Džeisona de Keira Teilora darbi veidoti no ekoloģiski tīra betona un tajos attēlotas dažādas sadzīves ainas. 

Foto: theguardian.com

Līdzīgi kā pasaulē zināmā Kankunas Zemūdens mākslas muzejā (Meksika) skatāmās Džeisona de Keira Teilora skulptūras, arī Lanzoretes piekrastē izstādītās zemūdens skulptūras kļūs par mākslīgā rifa daļu un tādā veidā veicinās vietējās ekosistēmas attīstību.


Foto: theguardian.com

Eiropā pirmais zemūdens muzejs atrodas Las Coloradas līcī 12m līdz 15m dziļumā. 

Foto: telegraph.co.uk

Šeit būs apskatāmas dažādas skulptūras, tai skaitā skulptūru kompozīcija "Kontents", kas attēlo pāri uzņemot zemūdens selfiju, būs arī skulptūru grupa "Rubikons" - 35 cilvēku grupa, kas kaut kur dodas 

Foto: telegraph.co.uk

un "Lampedūzas plosts", kas atainos bēgļus laivā. Visus zemūdens mākslas objektus varēs skatīt daiveri, snorkelētāji, kā arī būs īpašas laivas ar stikla grīdu - tās nogādās ikvienu interesentu virs muzeja skulptūrām. 

Foto: theguardian.com

Džeisona de Keira Teilora darbi skatāmi daudzviet pasaulē, tai skaitā Bahamu salās, kur uzstādīta pasaulē pati lielākā zemūdens skulptūra 5,5m augstais un 60 tonnas smagais "Okeāna Atlants", un Grenādā - Karību jūras piekrastē Zemūdens skulptūru parkā.




sestdiena, 2016. gada 6. februāris

Taizemē smagi cietuši divi daiveri no Krievijas

Foto: wwportal.com


3.februārī starp Koh Phi Phi Lae un Koh Phi Phi Don salām noticis traģisks nelaimes gadījums, kurā smagi cietuši divi nirēji - instruktors un viņa students - no Krievijas. Abi daiveri guvuši dzīvībai bīstamas traumas saduroties ar divmotoru ātrlaivas "Sunsan 2" dzenskrūvi.


Abi cietušie - 30-gadīgais Sergejs Dmitrijevs un 48 gadus vecais Dmitrijs Kurunovs - vispirms tika nogādāti Koh Phi Phi slimnīca, bet tā kā gūtās traumas bija pārāk nopietnas un abi daiveri bija zaudējuši ļoti daudz asiņu, viņi tika pārvesti uz Krabi. 
Foto: wwportal.com
Tā kā 30-gadīgā daivera labā kāja zem ceļgala bija smagi cietusi, to nācies amputēt. Bet niršanas instruktora labā kāja dziļi pāršķelta trīs vietās. Abi vīrieši atrodas kritiskā stāvoklī. 
Kā policijai pastāstīja ātrlaivas kapteinis 27 gadus vecais Adisorns Denmamūds (Adisorn Denmamood) - vedot 30 tūristus no Nopparat Thara Beach uz Maya Bay viņš nav redzējis daiverus, kuri gadījās viņa ātrlaivas ceļā. Kapteinis uzsvēris, ka vieta, kur abi daiveri bija devušies nirt, nebija atzīmēta ar speciālu boju. 
Arī Muang Krabi policijas priekšnieks Pols Col Sompong Tiparpaku (Pol Col Sompong Tiparpaku) norādījis, ka negadījuma vietas apskatē nav atrasta boja ar kuru būtu jāatzīmē niršanas vieta.
Foto: wwportal.com
Ātrlaiva notrieca abus nirējus brīdī kad tie bija izniruši. Jāatzīmē, ka tobrīd laika apstākļi jūrā bija slikti - pūta spēcīgs vējš un bija lieli viļņi. 
Ātrlaivas kapteinis nemēģināja bēgt no notikuma vietas. Viņš nekavējoties tika arestēts un nopratināts. Policijai arī jāuzklausa abu cietušo liecības, tas gan notiks tikai tad, kad to ļaus daiveru veselības stāvoklis.
Tūrisma policijas komandieris Pols Maj Gen Surachet Hakphan (Pol Maj Gen Surachet Hakphan) masu medijiem uzsvēris, ka ātrlaivas kapteinis Adisorns Denmamūds ir vainīgs notikušajā, jo viņš iebraucis kuģošanai slēgtā teritorijā, kad tur niruši krievu daivieri.
Tūrisma policijas komandieris arī norādījis, ka ieplānojis tikties ar Krabi vietējām aģentūrām, lai apspriestu kā turpmāk rīkoties, lai novērst līdzīgus negadījumus.


ceturtdiena, 2016. gada 4. februāris

Microsoft testē zemūdens datu centru

Attēls: computerdomain.net 


Microsoft nācis klajā ar jaunu veidu kā uzglabā datus - tehnoloģiju gigants testējis pirmo zemūdens datu centru.


Tieši stiprā datu centru uzkaršana, kuras atdzesēšanai jātērē liels elektroenerģijas daudzums, liek lielajiem tehnoloģiju uzņēmumiem meklēt efektīvus enerģijas taupīšanas veidus savu arvien pieaugošo datu apjomu labākai saglabāšanai. Ja datu centri tiek iegremdēti okeānā, tad ūdens pilda atdzesēšanas funkcijas un tādā veidā tiek samazināts elektrības patēriņš. 


trešdiena, 2016. gada 3. februāris

Atklāts Moscow Dive Show 2016



Šodien Maskavā (Krievija) izstāžu kompleksā "Sokolniki" notika daivingam, frīdavingam, zemūdens medībām un zemūdens foto un video veltītās izstādes "Moscow Dive Show 2016" svinīgā atklāšana. 


"Moscow Dive Show 2016" norisināsies no 3.februāra līdz 6.februārim. Šajā laikā ikviens interesents varēs ne tikai iepazīties ar jaunāko daivinga ekipējumu vai interasantākajiem niršanas ceļojumu galamērķiem, bet arī klausīties dažādas lekcijas, kas veltītas zemūdens pasaules tēmai. Izstādes laikā tiks pasniegta arī Krievijas Zemūdens aktivitāšu konfederācijas (Конфедерация Подводной Деятельности России) organizētā Krievijas Nacionālā prēmija "Zemūdens pasaule" ("Подводный Мир"). Ar "Moscow Dive Show" pasākumu programmu var iepazīties šeit.
"Moscow Dive Show" organizē izdevniecība "Fish Press" (izdod žurnālus "Предельная Глубина" un "Мир Подводной Охоты"). Kā uzsver "Fish Press" īpašnieks un daivingam veltītās izstādes jaunā formāta galvenais ideologs Georgijs Zdanovskis, "Moscow Dive Show" galvenā ideja ir "Izdevīgi dalībniekiem, interesanti apmeklētājiem".

otrdiena, 2016. gada 2. februāris

Par tvana gāzi daivingā

Foto: rgbstock.com

Pārsvarā daiveru balonos tiek pildīts gaiss, tas notiek ar kompresora palīdzību. Protams, pirms nonākt balonā, gaiss iziet caur filtrēšanas sistēmu, kur tas tiek attīrīts no kaitīgiem piemaisījumiem un piesārņojuma, kā arī tas tiek izžāvēts. Ja filtrs ir novecojis vai gaisā ir pārāk daudz piemaisījumu, tie var nonākt balonā. Vislielāko bīstamību daiveriem rada tvana gāze. 


Pat ļoti niecīgs tvana gāzes piemaisījums balonā esošajā elpojamajā gaisā var radīt nepatīkamas sajūtas — galvassāpes, reiboņus, nelabu dūšu. Viena no raksturīgākajām pazīmēm, pēc kā noteikt, ka cilvēks ir saindējies ar tvana gāzi, ir sarkanīgi violeti nagi un lūpas.
Tāpēc saliekot akvalangu gatavojoties niršanai obligāti pievērsiet uzmanību „gaisa garšai”. Tvana gāze ir gāzes bez krāsas un smaržas, bet, tā balonā nevar nonākt bez citu gāzu piemaisījuma. Tas palīdz noteikt "slikto gaisu". Piesārņotam gaisam būs nepatīkama eļļas piegarša. Ar šādu gaisu labāk nenirt.
Ja jums zem ūdens jums parādās kādi no minētajiem nepatīkamajiem simptomiem (galvassāpes, reiboņi, nelaba dūša), tad labāk nekavējoties pārtrauciet niršanu un atgriežoties krastā vai uz daivbota vēlreiz pārbaudiet gaisa kvalitāti. 
Situācijā, ja ir aizdomas, ka nirējs ir saindējies ar tvana gāzi, dodiet viņam elpot tīru skābekli un nekavējoties izsauciet ārstu.

pirmdiena, 2016. gada 1. februāris

Ko darīt ja maskā ieplūdis ūdens

Foto: scuba.about.com

Situācija, kad maskā nonācis ūdens, ir diezgan bieža. Iespējams, konkrētā maska jums īsti neder, varbūt tā ne pārāk labi pieguļ jūsu sejai, vai arī jums uz sejas ir palicis sauļošanās krēms utt. Varianti ir ļoti dažādi. Tātad, ko darīt, ja daiva laikā jums maskā ir ieplūdis ūdens?


1) Nepanikojiet.
2) Piespiediet ar roku maskas augšējo daļu pie pieres.
3) Veiciet dziļu ieelpu.
4) Ar pirkstiem nedaudz atvirziet maskas apakšējo daļu no sejas un spēcīgi izelpojot caur degunu celiet galvu uz augšu. 
Šajā laikā maskā nonākušajam ūdenim jāizplūst no maskas. Ja ar pirmo mēģinājumu viss ūdens no maskas nav izplūdis - atkārtojiet visas iepriekš aprakstītās darbības vēlreiz. 
Ja ūdens tomēr turpina ieplūst maskā, labāk pārtrauciet daivu.