pirmdiena, 2016. gada 31. oktobris
svētdiena, 2016. gada 30. oktobris
Vaļhaizivs Hurgadas tuvumā
Etiķetes:
Egypt,
Ēģipte,
Hurgada,
Hurghada,
YouTube,
Red Sea,
Sarkanā jūra,
Torfa Ben El Gebel,
underwater video,
uw video,
vaļhaizivis,
Whale sharks,
zemūdens video
sestdiena, 2016. gada 29. oktobris
3 padomi kā rīkoties situācijā, kad zem ūdens balonā beidzas gaiss
Foto: homework.kristinalynnedavis.com |
Portāls ScubaDiving.com publicējis trīs padomus, kā rīkoties situācijā, kad daiva laikā gaisa rezerves gandrīz izsīkušas. Situācija - "Man beidzies gaiss" nav bieža, bet tomēr mēdz gadīties. Protams, ja kas tāds noticis, vienmēr griezieties pēc palīdzības pie sava daivbadija vai daivgida. Tomēr, ko darīt, ja tas tomēr nav iespējam? Iznirstiet. Atcerieties par kontrolēto avārijas izniršanu. Un atcerieties arī ScubaDiving.com ieteikumus.
*Nomierinieties.
Protams, to ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt, īpaši jau tādā ārkārtas situācijā kā "Man beidzies gaiss". Palēniniet elpošanu, tas palīdzēs tik ātri neiztērēt atlikušā gaisa rezerves.
* Neizlaidiet regulatoru no mutes.
Jūs varat atrasties dziļumā pilnīgi bez gaisa rezervēm, bet nepārtrauciet mēģināt elpot. Izniršanas laikā mazinoties dziļumam un apkārtējajam spiedienam, balonā palielināsies gaisa apjoms, kuru jūs varēsiet izmantot.
* Izelpojiet lēnām.
Iznirstot jūsu plaušu apjoms palielinās, tātad, ļoti lēnām izelpojot, jūs varat sasniegt ūdens virspusi. Lēnām izelpojot izniršanas laikā jums šķitīs, ka plaušās ir daudz vairāk gaisa nekā tās bija brīdī, kad balonā beidzās gaiss.
Info: www.scubadiving.com
piektdiena, 2016. gada 28. oktobris
ceturtdiena, 2016. gada 27. oktobris
Daivings Lighthouse daivsaitā Dahabā
Etiķetes:
Dahab,
Dahaba,
dive sites of Dahab,
Egypt,
Ēģipte,
YouTube,
Lighthouse Dahab,
Red Sea,
Sarkanā jūra,
Sinai,
Sinaja,
underwater video,
uw video,
zemūdens video
trešdiena, 2016. gada 26. oktobris
Daivings Ēģiptē - Blue Hole un Canyon Dahabas tuvumā
Etiķetes:
Blue Hole Dahab,
Dahab,
Dahab Canyon,
Dahaba,
Egypt,
Ēģipte,
YouTube,
Red Sea,
Sarkanā jūra,
Sinai,
Sinaja,
South Sinai,
underwater video,
uw video,
zemūdens video
otrdiena, 2016. gada 25. oktobris
Kā būt par labu daivbadiju
Foto: divein.com |
Portāls ScubaDiving.com regulāri piedāvā visdažādākos padomus daiveriem. Šoreiz tiek piedāvāti 4 ieteikumi kā kļūt par labu daivbadiju.
* Komunicējiet.
Plānojot daivu ļoti liela nozīme ir daivbadiju savstarpējai komunikācijai. Daiva plānošana nozīmē sarunas. Nevajag iedomāties, ka, ja jūs visu zināt, tad arī jūsu daivpartneris zina visu. Rūpīgi pārrunājiet ieplānotā daiva dziļuma un laika limitus, dažādas sadarbības procedūras zem ūdens utt.
* Divvirziena ekipējuma pārbaude.
Ekipējuma pārbaude nenozīmē tikai to, ka jūs pārbaudiet sava daivbadija ekipējumu. Daivbadijam arī ir jāpārbauda jūsu ekipējums. Pārbaudot vienam otra ekipējumu daivbadijiem ekipējuma pārbaude jāveic ļoti rūpīgi - pārbaudiet ne tikai vai balona ventilis ir atvērts, bet arī vai visas ekipējuma sastāvdaļas darbojas.
* Vienlīdzība.
Pirms došanās zem ūdens sadaliet atbildību. Plānojiet daivus tā, lai nebūtu situācija, kad viens no jums visu laiku ir nosaka daiva norisi.
* Atzīstiet savas kļūdas.
Apzinieties, ka jūs varat kļūdīties. Nenoraidiet jūsu daivbadija brīdinājumus, labojumus, ieteikumus.
Info: www.scubadiving.com
pirmdiena, 2016. gada 24. oktobris
Daivings Palau
Etiķetes:
YouTube,
jellyfish lake,
Jellyfish Lake in Palau,
medūzu ezers,
Palau,
underwater video,
uw video,
uw world,
zemūdens pasaule,
zemūdens video
svētdiena, 2016. gada 23. oktobris
sestdiena, 2016. gada 22. oktobris
piektdiena, 2016. gada 21. oktobris
"AIDA Latvija" jauna mājas lapa
Attēls: aidalatvia.org |
Starptautisko Frīdaivinga Attīstības asociācijas "AIDA International" Latvijā pārstāv "AIDA Latvija". Šomēnes tika atklāta "AIDA Latvija" jaunā mājas lapa, kurā atrodama informācija par Latvijas nacionālajiem frīdaivinga rekordiem, atrast tiesnešu un instruktoru sarakstu, uzzināt par gaidāmajiem pasākumiem utt.
Mājas lapa piedāvā arī aizpildīt pietiekumu un iestāties "AIDA Latvija" - dalība organizācijā dod sportistam tiesības piedalīties valsts un starptautiskās sacensībās frīdaivingā, kā arī tiesības tikt iekļautam nacionālajā un pasaules frīdaiveru reitingā.
"AIDA Latvija" pārstāv klubs Free-diving.lv, kas nodarbojas ar frīdaivinga popularizēšanu, organizē nacionālās un starptautiskās sacensības, reģistrē nacionālos rekordus, kā arī apstiprina komandas sastāvu dalībai Pasaules komandu čempionātos.
"AIDA Latvija" reģistrē frīdaivinga rekordus 8 disciplīnās. No tām trīs ir baseina disciplīnas: statiskā elpas aizture (STA), niršana garumā bez pleznām (DNF), niršanas garumā ar pleznām (DYN). Sacensības pārējās piecās disciplīnās notiek atklātā ūdenī: niršana dziļumā bez pleznām (CNF), niršana dziļumā ar pleznām (CWT), brīva iegremdēšanās uz rokām gar virvi (FIM), iegremdēšanās dziļumā ar mainīgo svaru (VWT), iegremdēšanās dziļumā bez ierobežojumiem (NLT).
Info: www.aidalatvia.org
ceturtdiena, 2016. gada 20. oktobris
trešdiena, 2016. gada 19. oktobris
otrdiena, 2016. gada 18. oktobris
Tiek pētītas iespējamās daiveru zobu problēmas
Foto: xray-mag.com |
PADI un SSI Rescue daivere Viniša Ranna (Vinisha Ranna) šobrīd studē stomatoloģiju Ziemeļamerikā Īstmena Mutes veselības institūtā (Eastman Institute for Oral Health). Komunicējot ar citiem daiveriem Viniša sapratusi, ka daudziem daiveriem bijušas zobu problēmas niršanas laikā. Kā stomatoloģi šī lieta viņu ieinteresējusi.
Pētot stomatoloģijas speciālo literatūru un mēģinot rast atbildes uz jautājumiem par zobu problēmām daivinga laikā, Viniša secinājusi, ka šādi visaptveroši pētījumi līdz šim nav tikuši veikti. Ir tikai pieejama informācija par pētījumu, kurā desmit gadu laikā apkopota informācija par militāro daiveru un zemūdeņu apkalpes locekļu zobu veselību. Šis pētījums atklājis, neskatoties uz sākotnēji labo zobu stāvokli, visvairāk zobu stāvoklis pasliktinājies ūdenslīdējiem, kuri pavadījuši laiku mazākos dziļumos.
Viniša Ranna ir izveidojusi aptauju, kas var aizņemt maksimums 15 minūtes. Ar šīs aptaujas palīdzību viņa iecerējusi noskaidrot kā daivinga laikā tiek iekmēti daiveru zobi. Anketā ir jautājumi par daivera mutes veselību, par zobusāpēm daiva laikā, par zobu veselības izmaiņām kopš sākts nodarboties ar daivingu utt. Viniša paredzējusi aptaujāt 3000 daiverus.
"Mēs vēlamies noskaidrot vai ir kāda saistība starp izmaiņām daiveru zobu veselībā un daiveru pieredzes līmeni, niršanas biežumu un daivinga apstākļiem." Viniša arī norādījusi, ka ar pētījuma rezultātiem tiks iepazīstināti gan daiveri, gan stomatologi. "Nirējiem un viņu zobārstiem ir svarīgi zināt par iespējamajām izmaiņām zobu veselībā un to sekām. Tas palīdzēs nodrošināt labāku zobu ārstēšanu."
Aptauju var aizpildīt šeit.
Info: www.xray-mag.com, www.urmc.rochester.edu un Facebook
Etiķetes:
daiveru veselība,
daiveru zobu problēmas,
daivinga aptauja,
daivings,
diving,
diving dental problems,
diving survey,
Vinisha Ranna,
Viniša Ranna
pirmdiena, 2016. gada 17. oktobris
svētdiena, 2016. gada 16. oktobris
Meksikā Lielā baltā haizivs iekļūst būrī pie daivera
Šo video šonedēļ noskatījās ne tikai ļoti daudzi daiveri. Nedaudz vairāk kā minūti garajā video redzams kā Meksikā daivinga laikā Lielā baltā haizivs satika daiveri. Tas bija daivs ar haizivīm, kad daiveri atrodas speciālos metāla būros, caur kuriem iespējams vērot turpat peldošās plēsīgās haizivis. Tomēr šoreiz notika gandrīz neiespējamais - haizivij izdevās iekļūt būrī pie daivera. Cik ātri tikusi būrī, tik ātri Lielā baltā haizivs no tā arī tika ārā. Daiverim šis zemūdens piedzīvojums beidzās tikai ar lielu izbīli.
Etiķetes:
daivinga video,
daivings ar haizivīm,
diver's cage,
diving accidents,
diving video,
diving with sharks,
Great White Shark,
YouTube,
lielā baltā haizivs,
Meksika,
Mexico,
negadījums daivingā,
shark diving
sestdiena, 2016. gada 15. oktobris
Pasaulē garākā daiveru ķēde - jauns rekords
Foto: maritimecyprus.com |
Oktobra sākumā 280 daiveri no Kipras pārspējuši Ginesa Pasaules rekordu sadaļā "Garākā cilvēku ķēde zem ūdens".
Organizatori bija aicinājuši 200 daiverus ierasties Limasolas vecajā ostā, lai piedalītos Ginesa Pasaules rekorda pārspēšanā. Tomēr atsaucība bija lielāka nekā gaidīts. Visi, rekordam pieteiktie daiveri, vienlaicīgi uzsāka ieniršanu. Daiveri, turoties pie piestātnes piestiprinātas virves, zem ūdens 5m dziļumā pavadīja 10 minūtes.
Tādējādi tika labots iepriekšējais šāds Ginesa Pasaules rekords, kas bija uzstādīts aizvadītajā gadā Elbas salā (Itālija). Toreiz rekorda uzstādīšanā piedalījās 173 daiveri.
Info: www.divernet.com
Etiķetes:
Ciprus,
Garākā cilvēku ķēde zem ūdens,
Ginesa Pasaules rekords,
Guinness World Records,
Kipra,
Limasola,
Limassol,
Longest Human Chain Underwater,
rekordi daivingā
piektdiena, 2016. gada 14. oktobris
ceturtdiena, 2016. gada 13. oktobris
Starptautiskā astoņkāju diena - 8.oktobris
Foto: daysoftheyear.com |
Informācija, kas var noderēt nākotnē - 8.oktobrī tiek atzīmēta Starptautiskā astoņkāju diena. Oktobris šīm svinībām izvēlēts, jo angļu valodā vārdi "oktobris" un "astoņkājis" skan līdzīgi - "october" un "octopus". Abi šie vārdi cēlušies no latīņu vārda "octo" - astoņi. Te jāatzīmē, ka seno romiešu kalendārā oktobris bija astotais mēnesis.
Astoņkāji uz mūsu planētas dzīvo vairāk kā 300 miljonus gadu, viņi uz planētas parādījās vēl pirms dinozauriem un veiksmīgi tos pārdzīvoja. Bez tam astoņkāji ir vieni no gudrākajiem okeānu iemītniekiem. Viņi ir spējīgi ātri apgūt un risināt pietiekoši sarežģītus uzdevumus. Astoņkāji ir arī ziņkārīgi. Šie zemūdens iemītnieki ir spējīgi mainīt savu krāsu un formu, pielāgojoties konkrētām situācijām. Un, protams, ikvienam daiverim tikšanās zem ūdens ar astoņkāji - tā ir pozitīvu emociju gūzma.
Info: www.daysoftheyear.com
trešdiena, 2016. gada 12. oktobris
otrdiena, 2016. gada 11. oktobris
pirmdiena, 2016. gada 10. oktobris
Daivings Šveicē, Verzascas upē
Etiķetes:
daivings,
diving,
YouTube,
niršana upē,
river diving,
Switzerland,
Šveice,
underwater video,
uw video,
Verzasca river,
Verzascas upe,
zemūdens video
svētdiena, 2016. gada 9. oktobris
Kad uz daivbota jāpavada lielākā dienas daļa
Foto: divein.com |
Portāls ScubaDiving.com atgādina daiveriem, kas būtu jāzina dodoties dienu pavadīt nirstot no daivbota.
Foto: divein.com |
* Ierodieties piestātnē laicīgi. Ja daivbota apkalpe atļauj doties uz klāja - dodieties. Nesteidzīgi izpētiet daivbotu - noskaidrojiet kas kur izvietots, ekipējumam paredzētajā vietā novietojiet savu ekipējumu, mēģiniet atrast tādu vietu, kur tas netraucē citiem, ir netālu no niršanas platformas un ir pasargāts no tiešiem saules stariem.
* Ja kaut kas no ekipējuma jums nebūs vajadzīgs, atstājiet to savā daivcentra skapītī. Nelielos daivbotos nav daudz brīvas vietas, tāpēc ņemiet līdzi tikai to, kas būs nepieciešams rīta un pēcpusdienas daiviem. Atstājot konkrētajiem daiviem nevajadzīgo ekipējumu daivcentrā, jūs noteikti neaizņemsiet citu daiveru ekipējumam atvēlēto vietu uz daivbota. Bez tam, tā būs arī iespēja izvērtēt, vai neesat paņēmis līdzi pārāk daudz ekipējuma.
* Pēc iespējas ātrāk salieciet ekipējumu - pievienojiet regulatoru un BCD pie balona un pārbaudiet vai balons ir pilns un viss darbojas. Tas viss darāms tāpēc, lai, jebkādu negaidītu problēmu rezultātā, nekavējoties varētu nomainīt bojāto ekipējuma daļu. Tāpat vēlreiz pārbaudiet vai viss daivam nepieciešamais ir paņemts - abas pleznas, niršanas maska, iespējams neliels lukturītis, lai varētu izpētīt mazas rifu alas utt.
Foto: scubadiving.com |
* Nekautrējieties uzdot jautājumus. Uz katra daivbota ir savi noteikumi un kārtība, tāpēc, ja neesat pārliecināts kur novietot savu balonu, kur glabāt atsvarus vai kura ūdens tvertne ir domāta maskas skalošanai un kura zemūdens kamerām - vienkārši pajautājiet. Daivbota noteikumu un kārtības pārzināšana atvieglos ikvienam dzīvi.
* Ierodoties niršanas vietā nesteidzieties mesties pie sava ekipējumu, bet gan rūpīgi noklausieties brīfingu. Tā laikā jūs uzzināsiet par konkrētā daiva gaitu, daivsaita izvietojumu, zemūdens gultni, iespējamajām straumēm daiva dziļumu, aptuveno zem ūdens pavadāmo laiku, kompasa koordinātēm utt. Visa šī informācija noderēs daiva laikā padarot to jums daudz patīkamāku.
* Neaizmirstiet paņemt līdzi arī nelielu naudas summu dzeramnaudai. Daivbota komanda un daivgidi visas dienas garumā būs centušies padarīt šo dienu jums patīkamu, tāpēc izrādiet savu pateicību.
Info: www.scubadiving.com
sestdiena, 2016. gada 8. oktobris
Supertankera MT Haven vraks Itālijas piekrastē
Etiķetes:
Dženova,
Genoa,
Italy,
Itālija,
YouTube,
kuģa vraks,
Mediterranean Sea,
MT Haven,
Shipwreck,
underwater video,
uw video,
Vidusjūra,
vrakdaivings,
wreckdiving,
zemūdens video
piektdiena, 2016. gada 7. oktobris
Septiņsimt barakudas
Etiķetes:
Barakudas,
Barracudas,
Indonesia,
Indonēzija,
YouTube,
Maratua Atoll,
underwater video,
uw video,
uw world,
zemūdens pasaule,
zemūdens video
ceturtdiena, 2016. gada 6. oktobris
Daiveri Zālamanu salu piekrastes ūdeņus attīra no 2.Pasules kara mīnām
Foto: radionz.co.nz |
Militāro mācību laikā Zālamanu salu piekrastē daiveri izcēluši vairāk kā 50 nesprāgušus lādiņus. Mācībās piedalījās Jaunzēlandes, Austrālijas, Lielbritānijas un Kanādas bruņoto spēku vienības.
Foto: radionz.co.nz |
Šo militāro mācību uzdevums ir attīrīt Zālamanu salu sauszemes un zemūdens daļu no 2.Pasaules kara nesprāgušajām munīcijām.
Kā medijiem pastāstīja Jaunzēlandes karakuģa "Manawanui" komandieris Muzs Kenets (Muzz Kennett) - karavīri no Jaunzēlandes darbojušies Rasela salā (Russell Island), kas atrodas uz ziemeļrietumiem no Gvadalkanala (Guadalcanal) salas, un uzdevums bijis padarīt šo teritoriju un ūdeņus drošus cilvēkiem. Viņš arī norādījis, ka atrasti ne tikai 52 lādiņi, bet arī apmēram 113kg smaga aviobumba. No visiem lādiņiem izņemtas un neitralizētas sprāgstvielas.
Šādas militārās mācībās norit ik pa diviem gadiem, tās vada Austrālijas bruņotie spēki. Šogad nesprāgušo kara laika munīciju meklēšana un likvidācija norisinās
no 15.septembra līdz 7.oktobrim. Mācībās piedalās apmēram 120 militāristu no Austrālijas, 40 no Jaunzēlandes, Kanādas un Lielbritānijas. Militārās mācības notiek sadarbībā ar Zālamanu salu valdību un policiju.
Foto: radionz.co.nz |
Iepriekšējās, šāda tipa mācības, noritēja 2014.gadā Papua Jaungvinejas teritorijā ietilpstošajā Bugenvilles salā (Bougainville island), kur tika atrasti un neitralizēti 2293 karalaika nesprāgušie lādiņi, kopumā tika neitralizētas vairāk kā 16 tonnas sprāgstvielu.
Info: www.radionz.co.nz
Etiķetes:
2.Pasaules karš,
daiveri,
divers,
militārais daivings,
nesprāgušās munīcijas,
Operation Render Safe,
Solomon Islands,
unexploded munitions,
WWII,
Zālamanu salas
trešdiena, 2016. gada 5. oktobris
Veiksmīgs kadrs jeb kā napoleonzivs aprij daiveri
Foto: Instagram / @garybrennand |
PADI kursdirektoram un zemūdens fotogrāfam no Austrālijas Gerijam Brennandam (Gary Brennand) nirstot pie Kērnsas (Cairns) kādā no Lielā Barjerrifa daivsaitiem izdevies uzņemt ļoti veiksmīgu kadru - fotografējot kā Napoleonzivs atver muti, attēla fonā esošais daiveris it kā nonācis lielās zivs rīklē. Fotogrāfija, kuras tapšanā nav izmantots fotošops, radot iespaidu, ka Napoleonzivs daiveri ir norijusi.
Info: www.sportdiver.com
otrdiena, 2016. gada 4. oktobris
Vaļhaizivs Hurgadas piekrastē
Septembra vidū Sarkanajā jūrā Hurgadas (Ēģipte) tuvumā tika novērota vaļhaizivs.
Etiķetes:
Egypt,
Ēģipte,
Hurgada,
Hurghada,
YouTube,
Red Sea,
Sarkanā jūra,
underwater video,
uw video,
vaļhaizivis,
Whale sharks,
zemūdens video
pirmdiena, 2016. gada 3. oktobris
Vai tiešām Nesija?
Foto: Ian Bremner / scotsman.com |
Kādam Skotijas viskija brūža darbiniekam izdevies nofotografēt to, ko varētu uzskatīt par Lohnesa ezera Nesiju. 58 gadus vecais fotoamatieris Ijans Bremners (Ian Bremner) bija devies izbraukumā pa Hailandu (Highlands) vēloties nofotografēt staltbriežus, bet tā vietā viņam izdevies uzņemt skatu, kur Lohnesa ezera mierīgajos ūdeņos iespējams peld Nesija.
"Tā bija pirmā reize, kad skatīju Nesiju. Es būtu ļoti pārsteigts, ja es būtu pirmais, kas viņu atrada," teica Ijans Bremners.
Fotogrāfijā redzams divmetrīgs sudrabains radījums peldam prom, tā galva atrodas apmēram metra attālumā no astes.
Neparastais radījums novērots brīdī, kad tas iznira, lai ieelpotu. Tas viss noticis tuvu krastam apmēram pa vidu starp ciematiem Dores un Inverfarigaig.
Bremnera uzņemtā fotogrāfija ļoti līdzinās līdz šim zināmajiem Lohnesa briesmoņa attēliem.
Kā atzinis pats fotogrāfijas autors - šī bija tā reize, kad jāpadomā kas īsti ir tas, ko tu redzi.
Info: www.scotsman.com
svētdiena, 2016. gada 2. oktobris
Daivings Bandas jūrā Indonēzijā
Etiķetes:
Ambon,
Banda Sea,
Bandas jūra,
Indonesia,
Indonēzija,
YouTube,
Triton Bay,
underwater video,
uw video,
uw world,
zemūdens pasaule,
zemūdens video
sestdiena, 2016. gada 1. oktobris
Skaistā zemūdens pasaule
Etiķetes:
corals,
YouTube,
jūras zvaigzne,
koraļļi,
National Geographic,
Ocean Creatures,
sea stars,
Time-Lapse,
underwater video,
uw video,
uw world,
zemūdens pasaule,
zemūdens video
Abonēt:
Ziņas (Atom)