Foto: Jason Heller |
Sardīņu jeb precīzi Dienvidāfrikas sardīņu (Sardinops sagax) migrāciju var vērot no maija līdz jūlija beigām Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) dienvidaustrumu piekrastē. Šajā laikā milzīgi sardīņu bari nārsto vēsajos ūdeņos Adatas raga tuvumā un dodas ziemeļu virzienā uz Mozambiku un tad turpina ceļu austrumu virzienā līdz nonāk Indijas okeānā. Sardīņu migrācija apmēru ziņā var tikt salīdzināta vienīgi ar gnu antilopju migrāciju Austrumāfrikā.
Tiek uzskatīts, ka sardīņu migrāciju veicina ūdens temperatūras pazemināšanās. Uzskata, ka tai jābūt zemākai par +21°C - vislabāk robežās no +14°C līdz +20°C. Ja ūdens temperatūra nav tik zema, tad sardīnes paliek vēsajos ūdeņos un nemigrē, šāds gadījums ir bijis 2003.gadā un 2006.gadā.
Migrācijas laikā sardīņu bars sasniedz līdz pat 7km garumā, 1,5km platumā un 30m dziļumu. Šādi apmēri ļauj migrācijas procesu vērot arī gan no lidmašīnas, gan no krasta. Bez tam sardīņu migrācijas vērošana ir ļoti iecienīta nirēju un snorkelētāju vidū. Pateicoties sardīņu migrācijai reģions iegūst lielus ieņēmumus no tūrisma.
Sardīņu migrāciju, lai barotos, izmanto arī delfīni, haizivis, vaļi un citas plēsīgās zivis, kā arī dažādi jūras putni.
Info: Wikipēdija
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru