svētdiena, 2015. gada 31. maijs
sestdiena, 2015. gada 30. maijs
piektdiena, 2015. gada 29. maijs
Starptautisko mācību laikā iespaidīgi atradumi Baltijas jūrā
Foto: Evija Trifanova/LETA, apollo.tvnet.lv |
Kā otrdien, 26.maijā raksta portāls Apollo.lv - "Starptautisko mācību «Open Spirit» sprādzienbīstamo objektu meklēšanas operācijas gaitā Igaunijas ūdeņos uzieti septiņi līdz šim nereģistrēti vraki, vēsta Igaunijas raidorganizācija ERR.
Vraki galvenokārt uzieti netālu no Igaunijas salām Sāremā un Muhu. Atrasto atlūzu izcelsmes noskaidrošanai nepieciešams veikt papildus izmeklēšanu. Saskaņā ar sākotnējo informāciju, starp vrakiem ir zemūdene, Otrā pasaules kara laika lidmašīna, kravas kuģis un desantkuģis. Par diviem vrakiem šobrīd nav pieejama nekāda informācija. Savukārt Tallinas līcī uzietas kāda burukuģa atlūzas.
Pēc mācību «Open Sprit» noslēguma 29.maijā, visa informācija par uzietajiem vrakiem tiks nodota Igaunijas Jūrniecības muzejam.
Uz pirmdienas rītu «Open Spirit» mācību laikā atrastas 55 jūras mīnas un septiņi citi sprādzienbīstami priekšmeti.
Igaunijas Jūras spēku vadītajās mācībās «Open Spirit» pārstāvētas 15 valstis un vairāk nekā 800 karavīru."
Pārpublicēts no apollo.tvnet.lv
ceturtdiena, 2015. gada 28. maijs
Nepiesārņo okeānus - jeb cik ilgam laika posmam jāpaiet, lai dažādas izmestās ietas sadalītos
Piemēram, kāpēc jūrā izmests plastmasas maisiņš ir tik bīstams? Tas var nogalināt zemūdens iemītniekus un koraļļus, bez tam - ir jāpaiet ļoti daudziem gadiem, lai šis izmestais plastmasas maisiņš sadalītos. Attēlā redzams cik ilgam laikam jāpaiet, lai sadalītos dažādi ūdenī izmesti atkritumi. Nepiesārņosim apkārtējo vidi!
Info: www.facebook.com/5gyres
trešdiena, 2015. gada 27. maijs
Kyocera Torque G02 – smartfons daiveriem
Foto: www.google.com |
Tas vairs sen nav jaunums - smartfoni, kurus var izmantot ienirstot nelielā dziļumā, kaut vai, piemēram, kompānijas "Sony" ražojumi. Tomēr līdz šim pieejamie smartfoni pārsvarā domāti lietošanai tikai saldūdenī. Toties Japāņu kompānijas "Kyocera Corporation" izstrādātais "Kyocera Torque G02" paredzēts lietošanai sālsūdenī un pat lielā dziļumā.
Foto: www.3dnews.ru |
"Kyocera Torque G02" bez problēmām darbojas dažādos ekstremālos apstākļos - to nebaida putekļi, mitrums, triecieni un krasas temperatūras maiņas. "Kyocera Torque G02" atbilst visiem IP58, IPX6 un MIL-STD-810G standartiem. Zem ūdens foto un video režīms tiek aktivizēts automātiski, bez tam video tiek ierakstīts Full HD fotmātā. Smartfonam ir divas kameras - 13 megapikseļu pamatkamera (filmē video 1080p formātā 30 kadrus sekundē) un 5 megapikseļu kamera.
Foto: www.3dnews.ru |
Jaunajam smartfona modelim ir 4,7 collu IGZO ekrāns (izšķirtspēja 1280 x 720), "Qualcomm Snapdragon 400" četrdkodolu procesors, 2 GB RAM, 16 GB flešatmiņa, microSD karšu lasītājs, bezvadu uzlādes modulis Qi, baterija 2,910mAh, OTA, NFC, LTE + VoLTE, GPS/A-GPS, Bluetooth 4.1, Wi-Fi a/b/g/n/ac un Android 5.1 Lollipop. Bez tam pateicoties "Dragontrail X Glass" stiklam displejs ir ļoti izturīgs.
Info: global.kyocera.com
otrdiena, 2015. gada 26. maijs
Daivings Kaimanu salās - video
Kaimanu salas atrodamas visos pasaules labāko daivsaitu TOP 10, bet daivsaitu topos, kuros aplūkotas Karību reģiona labākās niršanas vietas, tieši Kaimanu salu daivsaiti ļoti bieži ieņem pirmās vietas.
pirmdiena, 2015. gada 25. maijs
SSI vasaras daivselfiju konkurss
Attēls: DiveSSI Facebook lapa |
SSI (Scuba Schools International) visas vasaras garumā aicina piedalīties selfiju fotokonkursā "SSI Summer Selfie". Konkurss norit no jau no 4.maija un turpināsies līdz pat septembra beigām. Lai piedalītos konkursā jāuzņem selfijs vai nu nirstot SSI kompānijā, vai apmācību laikā jums tuvāk esošajā SSI daivcentrā.
Attēls: DiveSSI Facebook lapa |
Selfiju bildes jāievieto DiveSSI Facebook lapā pievienojot heštegus #summerselfie un #realdiving. Katra mēneša biegās tiks izveidots albūms ar mēneša laikā iesūtītajiem selfijiem. Fotogrāfijas, kuras būs saņēmušas visvairāk "like", komentārus vai "share", izvērtēs SSI žūrija izvēloties 5 laimīgos uzvarētājus.
Fotokonkursa "SSI Summer Selfie" uzvarētāji saņems balvas no "SSI Fashion" kolekcijas.
Info: www.divessi.com un DiveSSI Facebook lapa
svētdiena, 2015. gada 24. maijs
Daivings Komodo Nacionālajā parkā - video
Komodo Nacionālais parks atrodas 200 jūras jūdzes uz austrumiem no Bali, starp Sumbawa un Flores salām. Parks aptver trīs lielās salas - Komodo, Parad un Rinca, kā arī 26 mazākas salas. Komodo Nacionālā parka teritorijā esošie daivsaiti nirējiem piedāvā iespēju vērot nepārspējamu zemūdens pasaules daudzveidību - šie daivsaiti ir vieni ko pasaulē labākajiem niršanas ceļojumu galamērķiem.
sestdiena, 2015. gada 23. maijs
Dubajā zem ūdens varētu tikt uzbūvēts tenisa korts
Foto: dailymail.co.uk |
Poļu arhitekts Kržištofs Kotala (Krzysztof Kotala) izstrādājis grandiozu projektu - Dubajā uzbūvēt zemūdens tenisa kortu. Šis arhitektūras objekts pilnībā atradīsies zem ūdens un tas tiks izvietots netālu no Dubajas piekrastes. Korta apmeklētājiem būs iespēja izvēlēties - vērot tenisa spēli kortā vai aiz masīvā stikla kupola noritošo zemūdens pasaules dzīvi.
Foto: dailymail.co.uk |
Tomēr jāatzīmē, ka šobrīd šāda zemūdens tenisa korta izveide ir tikai arhitekta projekts. Lai tas realizētos nepieciešami sponsori.
Foto: sportskeeda.com |
Kā uzskata arhitekts - "Tas būs kaut kas oriģināls. Tam jābūt tur, kur ir tenisa tradīcijas. Dubaja ir ideāla šim projektam."
Foto: dailymail.co.uk |
Kržištofam Kotalam maģistra grāds arhitektūrā un viņš strādā arhitektu birojā "8 + 8 Concept Studio", kas atrodas Varšavā.
Info: www.dailymail.co.uk
piektdiena, 2015. gada 22. maijs
"Water Born" 4.sērija "Still Haven" - video
Turpinājums ir klāt! Turpinājums interneta seriālam "Water Born" - jau 4.sērija - "Still Haven". Šī sērija filmēta Maui izmantojot GoPro kameras. Sērijā "Still Haven" filmējušies GoPro sportisti Demians Lerojs (Damien Leroy) un Čaks Patersons (Chuck Patterson), kuri dalās savā pieredzē un sajūtās sērfojot virs ūdens un ienirstot zem ūdens.
Interneta seriāls "Water Born" uz ekrāniem parādījās 2014.gada novembrī, kad skatītājiem tika nodotas pirmās trīs sērijas, kurās skatītājus ar dažādām pasaulē unikālām zemūdens vietām iepazīstina pasaulē pazīstami frīdaiveri - Kirks Kreks (Kirk Krack), Šīla Eisenberga (Shell Eisenberg) un Rens Čepmens (Ren Chapman).
Info: www.deeperblue.com
ceturtdiena, 2015. gada 21. maijs
trešdiena, 2015. gada 20. maijs
otrdiena, 2015. gada 19. maijs
Meksikas kūrortā atvērts pasaulē pirmais zemūdens skābekļa bārs
Foto: abcnews.go.com |
Kozumelā (Meksika) atvērts pasaulē pirmais zem ūdens izvietotais skābekļa bārs. Bārs "Clear Lounge" izvietots Puerta Maya Cozumel - vienā no kruīzu noslogotāko ostu teritorijā, tādējādi dodot tūristiem izbaudīt ko nebijušu.
Bārs "Clear Lounge" ir autonoms baseins ar caurspīdīgām sienām. Bāra apmeklētājiem ir jāuzvelk īpašas ķiveres, kurās tiek padota skābekļa plūsma, bez tam iespējams izvēlēties arī dažāda veida aromterapiju. Viens šāda bāra apmeklējums ilgst 20 minūtes.
Foto: abcnews.go.com |
Protams, rodas jautājums ko zem ūdens darīt šīs 20 minūtes? Apmeklētājiem pieejamas dažādas zemūdens spēles, iespēja rakstīt uz zemūdens ziņojumu dēļiem vai īpašās fotokabīnēs uzņemt zemūdens foto - bez tam tiek piedāvāta iespēja fotografējoties izmantot dažādus aksesuārus - no saulesbrillēm līdz pat Martini glāzei.
Džims Meifīlds (Jim Mayfield), kompānijas, kura izveidoja "Clear Lounge" bāru, prezidents to visu sauc par "jaunu sociālo pieredzi, kuru var pielīdzināt, piemēram, ledus bāriem" un raksturo to kā ko tādu, ko cilvēks dara, lai varētu teikt, ka ir to izdarījis un pēc tam varētu publicēt šāda neparastā piedzīvojuma bildes sociālajos tīklos.
20 minūtes ilgais "Clear Lounge" bāra apmeklējums maksa 38$, par fotogrāfijām jāmaksā atsevišķi - samaksājot 22$ jūs saņemsiet 7 fotogrāfijas.
Info: abcnews.go.com
pirmdiena, 2015. gada 18. maijs
Mobula raju zemūdens mākoņi un virsūdens lidojumi - video
Mabula rajas pieder pie ērgļraju (Myliobatidae) sugas. Vēl Mabula rajas tiek dēvētas par lidojošajām rajām - ir dati, ka šīs rajas spēj izlekt virs ūdens pat 2m augstu.
svētdiena, 2015. gada 17. maijs
Par astoņkāja mocīšanu daivinstruktors zaudē licenci
Foto: divemagazine.co.uk |
SSI (Scuba Schools International) atsaukusi instruktora licenci daivinga instruktoram, kurš publicējis video, kurā redzams kā viņš zem ūdens moka astoņkāji. Sabiedrības nosodījumu SSI instruktors Marks Skots (Mark Scott) no "Diving Vietnam" un "Aloha Vietnam Scuba Divers" ieguvis pēc tam, kad savā Facebook lapā bija publicējis video parādot kā viņš izvelk no alas astoņkāji un pēc tam vairākas minūtes to moka.
Wetpixel redaktors Adams Hanlons (Adam Hanlon), kurš pārpublicēja šo video, norādīja, ka video "pārkāpj visus dabas aizsardzības, profesionālos vai juridiskos likumus", un aicināja savus sekotājus ziņot par šo pārkāpumu SSI. Sašutušie daiveri no visas pasaules aicināja SSI rīkoties.
SSI nekavējoties atbildēja paziņojot, ka Markam Skotam ir atņemta SSI daivinstruktora licence, kā arī abiem iesaistītajiem daivcentriem atņemts "SSI daivcentra" statuss.
"Lūdzu ņemiet vērā, ka Marks Skots, "Mark Scott Diving Vietnam", divingvietnam.com un "Aloha Vietnam Scuba Divers" vairs nav SSI Daivprofesionāļi un SSI Daivcentri. Tagad un turpmāk nosauktie nedrīkst pārstāvēt SSI nekādā veidā un formā," teikts SSI izsūtītajā paziņojumā.
Adams Halkons atzinīgi novērtējis SSI lēmumu norādot, ka SSI lieliski atrisinājis konkrēto situāciju. "Viņi vērsās pret negodīgo indivīdu. Tas ir labs piemērs daivinga industrijai, daivingam kopumā un it īpaši nozīmīgi jūras vides aizsardzībai."
"Manuprāt SSI par padarīto ir pelnījuši daivinga sabiedrības atbalstu un cieņu," teica Wetpixel redaktors.
Info: divemagazine.co.uk
sestdiena, 2015. gada 16. maijs
Sešas lietas, ko varat atstāt mājās dodoties nākamajā daivceļojumā
Foto: bookyourdive.com |
Interneta vietne Sportdiver.com iepazīstina lasītājus ar lietām, ko var neņemt līdzi dodoties kārtējā daivceļojumā.
1) Niršanas ekipējums - piemēram, ja dodaties atvaļinājumā ar ģimeni un plānojat niršanai atvēlēt tikai vienu - divas dienas - šāda situācijā kaut kāda daļa daivinga ekipējuma mierīgi var palikt mājās. Kā iesaka Sportdiver.com - nevajag baidīties īrēt ekipējumu - labos daivcentros iespējams izīrēt kvalitatīvu niršanas ekipējumu, kas regulāri tiek tīrīts un pārbaudīts. Ja tomēr neesat ekipējuma īres piekritējs - alternatīva iespēja ir iegādāties ceļošanai domāta niršanas ekipējuma komplektu - lielākā daļa daivinga ekipējuma ražotāju ir izstrādātas speciālas ceļošanai domātu niršanas komplektu līnijas. Jāatzīmē, ka ceļošanai domātais niršanas ekipējums ir daudz vieglāks un kompaktāks. Protams, šajā sakarā nāksies iegādāties divus niršanas ekipējuma komplektus - vieglāko ceļošanai, un otru, tā saucamo, pamatkomplektu, ko izmantosiest niršanai mājās. Te gan jāatzīmē, ka šāda izvēle krietni palielinās jūsu atvēlētos izdevumus niršanas ekipējuma iegādei, tomēr atcerieties par to, ka personīgais niršanas ekipējums tomēr palielina daivinga drošību un komfortu.
2) Pludmales dvielis. Lielie pludmales dvieļi aizņem lielu ceļojumu bagāžas daļu, tāpēc tos labāk atstāt mājās. Atcerieties, kūrortu viesnīcas vienmēr nodrošina savus iemītniekus ar pludmales dvieļiem. Vēl kā variants - ja nevēlaties iemantot viesnīcas piedāvātos pludmales dvieļus - to iegādāties uz vietas kūrortā. Bet tikpat labi lielo pludmales dvieli var aizstāt liels pludmales lakats vai speciāli mitrumu uzsūcoša materiāla pleds, kas aizņem daudz mazāk vietas bagāžā nekā pludmales dvieļi.
3) Vietējā valūta. Valūtas maiņa pirms došanās ceļojumā var būt arī apgrūtinoša, īpaši, ja dodaties uz kādām eksotiskām valstīm. Arī valūtas maiņas kurss lidostās mēdz būt stipri paaugstināts. Tāpēc, kā iesaka Sportdiver.com, izmantojiet bankomātus - jūs varēsiet izņemt tik daudz naudas, cik nepieciešams sīkiem izdevumiem un dzeramnaudām.
4) Maskas pretaizsvīšanas šķīdums un citi šķidrumi. Kā raksta Sportdiver.com - uz jebkura pasaules daivbota jūs atradīsiet maskas pretaizsvīšanas šķidrumu. Bez tam reti kurā viesnīcā nebūs pieejams šampūns.
5) Kurpes. Izvēlieties vienu pāri ērtu apavu ko nēsāt ceļā, lidmašīnā utt. Un ielieciet somā vieglas pludmales iešļūcenes. Pārējos apavus mierīgi varat atstāt mājās.
6) Rotaslietas. Daivbota modi nosaka neoprēna hidrotērpi, labas pleznas un daivkompjūters uz rokas. Noteikti te nav vietas spožām rokassprādzēm, košām krellēm un lieliem auskariem. Tāpēc to visu labāk neņemt līdzi dodoties daivceļojumā.
Info: www.sportdiver.com
piektdiena, 2015. gada 15. maijs
ceturtdiena, 2015. gada 14. maijs
Jaunzēlandes piekraste izskalots milzu kalmārs
Foto: Kaikoura Marine Centre and Aquarium |
Jaunzēlandē Kaikoras (Kaikoura) pilsētas Dienvidu līča (South Bay) pludmalē atrasts izskalots milzīgs kalmārs. Milzīgais jūras briesmonis radījis satraukumu pludmales apmeklētāju vidū - kalmāra garākais tausteklis sasniedzis vairāk nekā 5m, kalmāra ķermeņa garums bijis apmēram 2m, bet acs diametrs 19cm.
Foto: Kaikoura Marine Centre and Aquarium |
Neparastais atradums nogādāts Kaikoras Jūras centrā un akvārijā (Kaikoura Marine Centre and Aquarium), kur milzu kalmārs izvietots saldētavā ar stikla logiem - lai visi interesenti varētu šo milzeni aplūkot.
Foto: Kaikoura Marine Centre and Aquarium |
Info: www.stuff.co.nz
trešdiena, 2015. gada 13. maijs
Simtiem delfīnu Dienvidāfrikas piekrastē medī zivis
Foto: Rainier Schimpf (dailymail.co.uk) |
Zemūdens fotogrāfu un daivgidu pārim Raineram un Silkei Sčimfiem (Rainier and Silke Schimpf) no Port Elizabeth (Dienvidāfrika) izdevies uzņemt fantastiskas fotogrāfijas, kurās redzams, kā milzīgs delfīnu bars dodas zivju medībās.
Foto: Rainier Schimpf (dailymail.co.uk) |
Foto: Rainier Schimpf (dailymail.co.uk) |
Foto: Rainier Schimpf (dailymail.co.uk) |
Fotogrāfijas marta beigās uzņemtas Dienvidāfrikas piekrastē starp Mossel Bay un Port Alfred.
Foto: Rainier Schimpf (dailymail.co.uk) |
Foto: Rainier Schimpf (dailymail.co.uk) |
Foto: Rainier Schimpf (dailymail.co.uk) |
Ik gadu no februāra līdz jūnijam Dienvidāfrikas piektastē iespējams vērot delfīnu grupas, kurās var būt pat 1000 šo zemūdens iemītnieku. Šajā laikā delfīni pārsvarā medī makreles un sardīnes, dienas laikā viens delfīns spējīgs apēst apmēram 20 kg zivis.
Foto: Rainier Schimpf (dailymail.co.uk) |
Foto: Rainier Schimpf (dailymail.co.uk) |
Foto: Rainier Schimpf (dailymail.co.uk) |
Foto: Rainier Schimpf (dailymail.co.uk) |
Info: www.dailymail.co.uk
otrdiena, 2015. gada 12. maijs
Daivings Taj Mahal senotē Meksikā - video
Tadžmahala (Taj Mahal) senote nosaukta par godu Tadžmahala templim Indijā, jo šī senote arī ir kā templis. Tā atrodas Meksikā, netālu no Tulumas. Šī senote nav liela, toties ar daudziem skaistiem un smalkiem veidojumiem. Jāatzīmē, ka lai nirtu šajā senotē nepieciešamas labas peldspējas prasmes.
Etiķetes:
alu daivings,
cave diving,
cenote,
Meksika,
Mexico,
senotes,
Taj Mahal Cenote,
Taj Mahal senote,
underwater video,
uw video,
zemūdens video
pirmdiena, 2015. gada 11. maijs
Haizivis, kas ēd no rokas - video
Ikviens interesents var iemācīties pabarot haizivis - slavenajai haizivju speciālistei Kristīnai Zenato (Cristina Zenato) ir speciāls haizivju barošanas kurss, kas norisinās Bahamu salās. Noteikti iespaidīgi un neaizmirstami.
Etiķetes:
Bahamas,
Bahamu salas,
Caribbean Reef Sharks,
Cristina Zenato,
haizivis,
haizivju barošana,
Hand Feeding Sharks,
Shark feeding,
sharks,
underwater video,
uw video,
zemūdens video
svētdiena, 2015. gada 10. maijs
Klusuma karaļvalsts harmonija - video
"Silent Kingdom "harmony"" skaists video no Kristiana Vaizla (Christian Vizl).
sestdiena, 2015. gada 9. maijs
Pasaules skaistākie daivinga galamērķi - video
Neliels video, kurā apkopoti kadri no visdažādākajām pasaules valstīm - ar visskaistākajām niršanas vietām.
piektdiena, 2015. gada 8. maijs
Korejas Austrumu jūras milzu astoņkājis - video
Milzu astoņkājis (Enteroctopus) filmēts Korejas Austrumu jūrā (East Sea of Korea). Šīs sugas astoņkāji var sasniegt pat 3m garumu un svērt vairāk kā 70kg.
Etiķetes:
astoņkāji,
East Sea of Korea,
EunJae Im,
Giant Octopus,
Korejas Austrumu jūra,
milzu astoņkājis,
octopuses,
underwater video,
uw video,
zemūdens video
ceturtdiena, 2015. gada 7. maijs
Dienvidķīnas jūrā zemūdens arheologi atklājuši senus celtniecības materiālus
Ķīnas zemūdens arheologu misija nākusi klājā ar jauniem atklājumiem. Aprīļa vidū pie Xisha salas arhipelāga uzsākto zemūdens izrakumu laikā jau uziets liels daudzums senu celtniecības materiālu. Jāatzīmē, ka izrakumu galvenais uzdevums ir atrakt kāda sena kuģa vraku.
Zemūdens arheoloģiskajos izrakumos iesaistīti 25 zemūdens arheologu komanda, speciāls arheoloģisko izrakumu kuģis un 4 palīgkuģi. Ekspedīcijas darbs norit Yongle atolā, kas atrodas uz rietumiem no Xisha salas. Zinātniekiem jau ir izdevies atrast ievērojamu skaitu akmens celtniecības materiālu ar kaltiem rotājumiem, kā arī porcelāna trauku atlūzas.
Foto: english.cntv.cn |
Un kaut arī darbi vēl nav pabeigti, arheologi jau var lepoties ar šo nopietno atklājumu. Atrastie artefakti sniedz vērtīgu vēsturisko informāciju par seno jūras Zīda ceļu. Tas bija jūras ceļš, kas savienoja Seno Ķīnu ar citām pasaules valstīm, veicinot tirdzniecības un kultūras sakaru apmaiņu.
Šis ir otrs ievērojamākais zemūdens arheoloģiskais atradums Dienvidķīnas jūrā pēc 2008.gadā atrastā, ar vairāk kā 700 gadus vecu porcelāna kravu pildītā, senā kuģa vraka. Toreiz vraks tika atrasts pie Huaguang rifa, kas arīdzan atrodas pie Xisha salas.
Jāatzīmē, ka Dienvidķīnas jūrā ir atrasti vairāk kā 120 dažādu kuģu vraki.
Info: english.cntv.cn
Etiķetes:
China,
Dienvidķīnas jūra,
Yongle Atoll,
Yongle atols,
kuģu vraki,
Ķīna,
nogrimuši kuģi,
Shipwreck,
South China Sea,
underwater archaeology,
wreckdiving,
Xisha Islands,
Xisha salas,
zemūdens arheoloģija
trešdiena, 2015. gada 6. maijs
Somijā atrasts kuģa vraks ar zelta monētām
Foto: news.discovery.com |
Zemūdens arheologu komanda no Somijas nākusi klajā ar paziņojumu, ka viņi ir atraduši "Hanneke Wrome" vraku, kas pildīts ar dārgumiem. Tas bija viens no diviem kuģiem, kas 1468.gada 11.novembrī no Lībekas Vācijā devās uz Tallinu Igaunijā un nogrima dienvidos no Jussarö salas Somijā.
Foto: news.discovery.com |
Kā teikts vēsturiskos dokumentos - abi kuģi nonāca vētrā. "Hanneke Wrome" vētrā nogrima - dzīvību zaudēja vairāk kā 200 pasažieri un komandas locekļi. Tā bija viena no lielākajām tā laika jūras katastrofām. Otram kuģim izdevās sasniegt Tallinas ostu.
Foto: news.discovery.com |
Arhīvu dokumentos minēts, ka "Hanneke Wrome" savā pēdējā reisā pārvadāja arī dažādas preces, piemēram, kravā bija arī 200 auduma baķi un 1200 mucas ar medu. Dokumentos rakstīts, ka kuģis veda arī 10 000 zelta monētu un zelta rotaslietas - dārgumi, kuru vērtība mūsdienās sastādītu vairāk kā 150 miljonus $.
"Hanneke Wrome" vraku atrada Rauno Koivusaari - pieredzējis zemūdens arheologs, starp kura atradumiem ir arī 1999.gadā atrastais dārgumiem pildītais "Vrouw Maria" vraks.
Foto: news.discovery.com |
Kā "Discovery News" pastāstīja Rauno Koivusaari - vraka atlūzas ir izmētātas austrumu - rietumu virzienā, kas apstiprina vēsturiskajos dokumentos minēto vētras virzienu.
Zemūdens arheologu uzņemtajā video redzams apmēram 40m garais kuģa "Hanneke Wrome" vraks - labi saglabājušās koka korpusa daļas un pat enkurs.
Info: news.discovery.com
Etiķetes:
Finland,
Hanneke Wrome,
Hanneke Wrome vraks,
Jussarö,
Rauno Koivusaari,
Shipwreck,
Somija,
underwater archaeology,
vraks,
wreckdiving,
zemūdens arheoloģija
otrdiena, 2015. gada 5. maijs
Padomi kā nirstot ekonomēt gaisu
Foto: google.com |
Interneta vietne Scubadiving.com apkopojusi 8 padomus kā nirstot ekonomēt gaisu.
1) Ķermenim jābūt siltumā.
Ja nirstot jums ir vēsi vai pat auksti, tas nozīmē, ka jūsu ķermenis zaudē siltumu, tā visa rezultātā jūs patērējat vairāk gaisa nekā tad, kad nirstot jūtaties silti un komfortabli.
2) Zem ūdens nesteidzieties.
Ātras, krasas kustības veicina daudz lielāku gaisa patēriņu. Tāpēc nirstot izvairieties no krasām kustībām, peldiet lēnām, nesteidzoties.
3) Aizmirstiet par rokām!
Nirstot turiet rokas, piemēram, vai gar sāniem, vai sakrustotas uz krūtīm. Nevajag airēties, "plivināties" ar rokām - arī tas veicina ātrāku gaisa patēriņu.
4) Pareizs atsvaru daudzums.
Kļūdaini noteikts atsvaru daudzums, kā arī neprecīzi izvietoti atsvari niršanas laikā liek daivierim ātrāk elpot, tādējādi arī ātrāk rūk gaisa rezerves balonā.
5) Elpojiet lēni.
Dariet tā, kā to dara daivgidi. Lēna ieelpa no 5 līdz 7 sekundēm, lēna izelpa 6 - 8 sekunžu garumā. Pēc kāda laika šāda lēna elpošana kļūs par ieradumu un gaisa rezerves tērēsies daudz lēnāk, bet daiva ilgums palielināsies.
6) "Paņemiet" pauzi.
Ieturiet nelielu pauzi ieelpas augstākajā punktā, nevis pauzējiet izelpojot - tādējādi ļaujiet organismam paņemt nedaudz vairāk skābekļa no katras ieelpas. Trenējieties baseinā.
7) Ierobežojiet gaisa plūsmu.
Pamēģiniet: aizlieciet mēli priekšā mutes dobumam un elpojiet, lai gaiss plūstu gar mēles malām. Šīs mākslīgi radītais šķērslis liks jums elpot daudz lēnāk.
8) Trenējieties.
Kā jebkura sporta veidā treniņi dod panākumus un uzlabo rezultātus. Tāpēc trenējieties elpot lēnāk un pēc kāda laika jūsu gaisa patēriņš niršanas laikā samazināsies.
Info: www.scubadiving.com
pirmdiena, 2015. gada 4. maijs
Zemūdens pļavas Austrijā - ezers "Grüner See"
Brīnišķīgs īsfilma par daivingu nesen applūdušā pļavā. Taciņas, piknika galdi, soliņi un norādes - viss zem ūdens. Šī vieta, kas saucas "Grüner See" (angliski - Green Lake), atrodas Austrijā - Štīrijā (Styria), pie ciemata, kas saucas Tragöß.
"Grüner See" ir apbrīnojami skaista vieta - ezera zili zaļā krāsa un apkārtējā Alpu ainava šo vietu padara īpaši neparastu. Jāatzīmē, ka rudeņos ezera ūdens līmenis nokrītas līdz 1-2m un tam pieguļošā teritorija kļūst par parku. Toties pavasaros, kad kalnos sākas sniega un ledus kušana - ūdens līmenis ezerā ceļas sasniedzot pa 12m dziļumu. Ezera ūdens ir ļoti tīrs un kristāldzidrs. Jāatzīmē arī tāds fakts, ka ūdens temperatūra "Grüner See" sastāda +5°C līdz +7°C.
Etiķetes:
Austija,
Austria,
Flooded Meadow,
Green Lake,
Grüner See,
neparastas niršanas vietas,
Styria,
Štīrija,
Tragöß,
underwater video,
uw video,
zemūdens pļavas,
zemūdens video
svētdiena, 2015. gada 3. maijs
Dastina Ādamsona filma "18 years - A Story of a Broken Curse"
Vai jūs kādreiz esat ko tik ļoti vēlējies, ka šķiet - tas nekad nepiepildīsies? Kā atzīst zemūdens fotogrāfs un video operators Dastins Ādamsons (Dustin Adamson) - 18 gadus viņš ļoti, ļoti vēlējies pavisam tuvu satikt manta rajas. "Daudzus gadus mēģinot filmēt manta rajas, vienmēr radās kādi šķēršļi - slikti laika apstākļi, slimības vai vienkārši nepaveicās, pat šķita, man nekad nepaveiksies. Šī filma ir par to dienu, kad šis lāsts beidzās."
Filma "18 years - A Story of a Broken Curse" ("18 gadi - stāsts par uzveikto lāstu") tika filmēta Sanbenedikto salā, Meksikā. Filmēšana ilga vienu dienu.
Etiķetes:
Dastins Ādamsons,
Dustin Adamson,
Manta Rays,
manta rajas,
Meksika,
Mexico,
San Benedicto Island,
Sanbenedikto sala,
underwater video,
uw video,
zemūdens video
sestdiena, 2015. gada 2. maijs
Daivcentrs Foridā izsniedzis viltotus daivsertifikātus
Foto: malapascua-plongee.com |
Plānojat apgūt niršanu, meklējat instruktoru un daivcentru, kas to varētu piedāvāt? Atcerieties, pirms uzsākt apmācību un maksāt par daivkursiem, pārliecinieties vai konkrētais instruktors un daivcentrs ir tiesīgs apmācīt pēc jūsu izvēlētās daivinga sistēmas standartiem un izsniegt šīs sistēmas sertifikātu. Jo izrādās - pasaulē viss ir iespējams, arī samaksāt par niršanas kursiem, saņemt sertifikātu, bet ierodoties daivkūrortā uzzināt, ka šāds sertifikāts nav derīgs. Kā ziņo Interneta vietne local10.com - ASV policija aizturējusi kādu niršanas instruktoru, kurš kā izrādījies nemaz nav niršanas instruktors, tomēr tas viņam netraucējis apmācīt un izsniegt niršanas sertifikātus.
Doralā (Florida, ASV) esošais daivcentrs "Ocean Hunters" un šī daivcentra instruktors Abdels Falkons (Abdiel Falcon) pilsētas iedzīvotājiem radījis priekšstatu, ka viņš ir PADI instruktors un daivcentrs "Ocean Hunters" ir sertificēts PADI, tādējādi viņi ir tiesīgi veikt nirēju apmācību pēc PADI standartiem un izsniegt PADI daivsertifikātus. Tomēr kā pierādījies - ne Abdels Falkons, ne "Ocean Hunters" nav PADI sertificēti.
Abdels Falkons tika apsūdzēts viltotu daivsertifikātu izsniegšanā - Floridas ģenerālprokurore Pema Bondi (Pam Bondi) izvirzījusi viltus daivinstuktoram apsūdzību par apmēram 300 neeksistējošu daivsertifikātu izsniegšanu. Kā noskaidrojies Abdels Falkons uzdodoties par PADI instruktoru piedāvājis apgūt niršanas kursus par tiem prasot no 149$ līdz 399$. Prokuratūra prasa aizliegt Abdelam Falkonam nodarboties ar niršanas apmācību, viņam arī var tikt piemērots naudassods 10 000$ apmērā par klientu maldināšanu, 15 000$ par katru pārkāpumu, kurā iesaistīts gados vecs klients, kā arī būs jāsedz advokātu izmaksas un citi tiesas izdevumi.
Jāatzīmē, ka Abdels Falkons pārdeva daivapmācības kursus izmantojot arī kolektīvās iepirkšanās portālu, piemēram, "Open Water Diver" (OWD) kursu viņš piedāvāja par 159$, kad parasti šāda kursa cena sastāda apmēram 350$. "Ocean Hunters" OWD kursa piedāvājumā ietilpa viss - apmācība baseinā, mācību materiāli, teorija, niršana atklātos ūdeņos un daivsertifikāta saņemšana. Tomēr ne instruktors, ne daivklubs nebija sertificēti.
PADI pēc konkrētās informācijas saņemšanas izplatījusi paziņojumu brīdinot savus daivcentrus un Floridas štata kūrortus par to, ka Abdela Falkona izsniegtie daivsertifikāti nav derīgi un tie ir jāizņem no apgrozības.
Jāteic, ka šī konkrētā situācija sabiedrības uzmanību ieguva pēc apmānīto klientu sūdzībām sociālajos tīklos, kā arī tādās internetvietnēs kā Trip Advisor u.c.
Piemēram, Timotijs K. par "Ocean Hunters" daivcentru atstājis šādu paziņojumu: "Mēs ar sievu plānojām doties atvaļinājumā uz dārgu daivkūrortu domājot, ka mūsu daivsertifikāti, kurus izsniedza "Ocean Hunters" daivcentrs, ir īsti. Tomēr kā izrādījās, instruktoram, kurš mums tos izsniedza, nav nekādas saistības ar PADI. Tagad mēs cenšamies atgūt naudu, ko jau esam samaksājuši par atpūtu šajā kūrortā. Šis daivinstrukotrs un daivcentrs ir īsts kauna traips visai daivinga pasaulei."
Info: www.local10.com
Etiķetes:
Abdiel Falcon,
ASV,
daivcentrs,
diving center,
fake dive certifications,
Florida,
Ocean Hunters Dive Center,
PADI,
USA,
viltus daivsertifikāti
piektdiena, 2015. gada 1. maijs
Pētot delfīnu pasauli - fotogrāfs Braiens Skerijs
Fotožurnālists Braiens Skerijs (Brian Skerry) ir specializējies jūras dzīvnieku un zemūdens pasaules fotografēšanā. Kopš 1998.gada viņš ir "Nacional Geographic Magazine" fotogrāfs, kurš atspoguļojis daudz dažādas tēmas. Tomēr Braiens Skerijs sadarbojas ne tikai ar "Nacional Geographic Magazine", bet arī ar daudziem citiem preses izdevumiem. Par saviem darbiem viņš saņēmis daudz godalgas.
Braiena Skerija unikālās fotogrāfijas atklāj ne tikai jūras skaistumu un noslēpumainību, bet arī palīdz pievērst uzmanību lietām, kas apdraud okeānus un to iemītniekus.
Trīs gadu desmitus pētot pasaules okeānus Braiens Skerijs rada stāstus, kas palielina cilvēku izpratni par jūru. "Okeāni ir nelaimē. Ir vairākas nopietnas problēmas, kuras, pēc manām domām, ļoti daudzi cilvēki neizprot," uzskata Braiens Skerijs. Viņš atzīst, ka meklē jaunus veidus, rakursus kā stāstot par okeānu izcelt arī tā problēmas. "Fotogrāfijas var kļūt par ļoti spēcīgu instrumentu, kas veicina pārmaiņas."
Šī gada maija "Nacional Geographic Magazine" numurā tiek stāstīts par delfīnu inteliģenci un rakstu papildina unikālas Braiena Skerija fotogrāfijas.
Etiķetes:
Braiens Skerijs,
Brian Skerry,
delfīni,
dolphins,
Nacional Geographic,
underwater photography,
uw foto,
zemūdens fotogrāfija,
zemūdens fotogrāfs
Abonēt:
Ziņas (Atom)