trešdiena, 2017. gada 25. janvāris

Turcijā zemūdens arheologi atraduši senas dievietes statujas daļu

Foto: divernet.com



Turcijas dienvidrietumu piekrastē netālu no Bozburunas (Bozburun) Marmarisā sena kuģa vrakā zemūdens arheologiem izdevies atrast 2700 gadus vecu terakota statuju, tiek uzskatīta, ka tā ir Kipras dievietes statuju. 


Senā statuja - sieviete garā kleitā ar basām kājām - ir viena no lielākajām šāda veida figūrām, kas jebkad atrastas Turcijas teritoriālajos ūdeņos. Tiek uzskatīts, ka skulptūra, kas visticamāk radīta 7.gs.p.m.ē., bijusi 1.2m augsta. Bez tam, pagaidām izdevies atrast tikai statujas apakšējo daļu.
Dievietes statuja tika atrasta 43m dziļumā. Diemžēl tālākos zemūdens izpētes darbus pārtrauca sliktie laika apstākļi, bet arheologi cer, ka izdosies atrast arī statujas otro daļu. 
Zemūdens arheologu komandu vada Dokuz Eylül universitātes Jūras zinātņu un tehnoloģiju institūta (Marine Science & Technology Institute at Dokuz Eylül University) profesors Haruns Özda (Harun Özda). Nirēji apsekojot pagājuša gada novembrī atklāto kuģa vraku un smiltīs apraktu atrada ne tikai dievietes statujas daļu, bet arī vairākus keramikas plāksnes un amforas. Tiek uzskatīts, ka visi atrastie priekšmeti nākuši no Kipras. 
Līdz šim atrastie artefakti nogādāti Bodrumas Zemūdens arheoloģijas muzeja laboratorijā tālākai izpētei un konservācijas darbiem.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru