svētdiena, 2018. gada 30. septembris

Padomi, kā pareizi uzvilkt "sauso" hidrotērpu

Foto: naseworldwide.org


Lai uzvilktu "sauso" hidrotērpu būs nepieciešams nedaudz vairāk laika nekā uzvelkot "slapjo" hidrotērpu, tas būs jādara uzmanīgāk un būs nepieciešama arī pārinieka palīdzība.


* Svarīgi atcerēties - ja ārā ir silts, tad, lai izvairītos no pārkaršanas, "sauso" hidrotērpu ieteicams uzvilkt tieši pirms ieniršanas. Toties, ja ārā ir auksts, tad jutīsieties daudz komfortablāk, jau laicīgi uzvelkot "sauso" hidrotērpu vai vismaz tā siltinātāju.
* "Sausais" hidrotērps jāvelk ļoti rūpīgi un akurāti. Pulksteņus, gredzenus ar asām malām un citas tamlīdzīgas rotas ieteicams jau laicīgi noņemt, jo, velkot hidrotērpu, šādas rotas var aizķert un saplēst manšetes.
* Secība, kādā tiks uzvilkts "sausais" hidrotērpu, būs atkarīga no konkrētā hidrotērpa modeļa, īpaši no rāvējslēdzēja atrašanās vietas. Tāpēc svarīgi ir rūpīgi izlasīt  konkrētā "sausā" hidrotērpa lietošanas instrukciju vai konsultēties pie instruktora.
* Velkot "sausā" hidrotērpa bikšu daļu, pārliecinieties, vai siltinošā veļa un zeķes neveido neērtas krokas. Ja hidrotērpam ir savelkošās gumijas, tad uzvelkot hidrotērpu gumijām ir jābūt priekšpusē.
* Vairums "sauso" hidrotērpu modeļu ir veidoti tā, lai vispirms būtu jāuzvelk piedurknes, un tikai pēc tam pār galvu tiek uzvilkts pārējais hidrotērps. 
* Tad, kad pār galvu tiek pārvilkts hidrotērps, piespiediet zodu pie kakla, lai tādā veidā izvairītos no kakla skriemeļu saspiešanas bīstamības.
* Pārliecinieties, vai visas manšetes ir kārtībā, vai zem tām nav pakļuvuši dubļi vai mati.
* Lai aiztaisītu "sausā" hidrotērpa rāvējslēdzēju labāk palūgt palīdzību pāriniekam. Ja rāvējslēdzējs ir uz muguras vai uz pleciem, tad izstiepiet rokas uz sāniem, lai tādā veidā rāvējslēdzējs iztaisnotos un tajā nebūtu locījumu. Aiztaisot rāvējslēdzēju, centieties izvairīties no krasām raujošām kustībām. Ar lēnām, plūstošām kustībām aiztaisiet rāvējslēdzēju līdz pašam galam, šajā laikā rūpīgi sekojiet, lai zem rāvējslēdzēja neiekļūtu diegi, smiltis vai citi netīrumi.
* Uzvelkot "sauso" hidrotērpu nepieciešams no tā izlaist arī lieko gaisu. Lai to izdarītu, apņemiet sevi ar rokām, pietupieties un nedaudz atvelciet kakla manšeti. Hidrotērps apņems akvalangista ķermeni blīvāk. 

piektdiena, 2018. gada 28. septembris

Izziņota AIDA 2019.gada Pasaules čempionāta norises vieta

Attēls: fusionfreedive.com


AIDA asambleja pēc balsojuma paziņojusi, ka AIDA 2019.gada Pasaules čempionāts norisināsies Nicā, Francija.


Pasaules čempionāts fīdaivingā 2019.gadā norisināsies no 7. Līdz 14.septembrim. 
AIDA asamblejā arī tika apstiprinātas četras jaunas dalībvalstis, kuras turpmāk būs pilntiesīgas AIDA dalībnieces. Tās ir - Filipīnas, Singapūra, Kolumbija un Portugāle. 
Asambleja arī iekļāvusi Baltkrieviju AIDA novērotāja statusā.


otrdiena, 2018. gada 25. septembris

Vēl nedaudz par "sausā" hidrotērpa konstrukcijas īpatnībām

Foto: aquariusscuba.com


Jau rakstījām par "sauso" hidrotērpu konstukcijas galvenajiem elementiem - manšetēm, rāvējslēdzēju un gaisa padeves un gaisa izvades vārstuļiem. Bet bez tiem ir vēl arī citi elementi, kas jāņem vērā iegādājoties "sauso" hidrotērpu.


* Zābaki.
Visbiežāk "sausajiem" hidrotērpiem ir iemontēti zābaki. Tie ir pilnībā ūdensizturīgi. Pārsvarā tie ir no lietas gumijas, bet mēdz būt arī mīksti neoprēna zābaki. Dažreiz "sausie" hidrotērpi ir aprīkoti nevis ar zābakiem, bet mīkstām presētā neoprēna zeķēm - tādā gadījumā virs tām tiek vilkti vai nu parastie akvalangistu zābaki, vai arī speciāli, ļoti izturīga materiāla zābaki. Jāatceras, ka "sauso" hidrotērpu zābaki vienmēr būs daudz lielāka izmēra nekā parastie "slapjā" hidrotērpa zābaki. Tāpēc, izvēloties iegādāties "sauso" hidrotērpu, daiverim būs nepieciešams iegādāties arī lielāka izmēra pleznas.
* Kapuce.
Pastāv "sauso" hidrotērpu modeļi ar jau pievienotu kapuci, tomēr biežāk tiek izmantota parastā neoprēna kapuce no "slapjā" hidrotērpa.
* Cimdi.
Lai no aukstuma pasargātu rokas, tiek izmantoti neoprēna cimdi. Cimdu biezums un modelis tiek piemeklēts atbilstoši ūdens temperatūrai. Nirstot ļoti aukstā ūdenī, piemēram, zem ledus, var izmantot "sausos" cimdus, kas pilnībā izolē rokas no ūdens.

pirmdiena, 2018. gada 24. septembris

Kurss Rescue Diver

Foto: rateyourdive.com


Kāds ir nākamais daivinga apmācības kurss, kad jau saņemts Advanced Diver sertifikāts (vai tā ekvivalents)? Ja esat nolēmis turpināt daivinga apmācību, tad nākamais kurss būs Rescue Diver. 


Kursā Rescue Diver daiveri uzzinās, kā risināt dažādas zem ūdens un virs ūdens radušās problēmas, iemācīsies, kā tās novērst, kā palīdzēt cietušajiem un kā, nepieciešamības gadījumā, izmantojot visus iespējamos līdzekļus, vadīt ārkārtas situāciju risināšanu. 
Kurss sastāv no teorētiskās un praktiskās daļas.
Teorētiskajā daļā studenti uzzinās, kā sniegt pirmo palīdzību nelaimes gadījumos daivingā, par to, kādas ir uz ūdens iespējamo ārkārtas situāciju īpatnības un kādas ir glābšanas uz ūdens īpatnības.
Praktiskā daļa norisināsies ūdenstilpnē. Šajā kursa daļā daiveri apgūs vingrinājumu kompleksu, kas nepieciešami, lai prastu sniegt neatliekamo palīdzību nelaimes gadījumos, kas notikuši zemūdens peldēšanas laikā.

sestdiena, 2018. gada 22. septembris

Zem ūdens pazudis daivbadijs

Foto: padi.com


Visdažādākās zem ūdens neprognozējamās situācijas tiek pārrunātas daivbrīfingos. Par to stāsta arī daivinga apmācības kursos. Kā īsti ir jārīkojas, ja daiva laikā saprotat, ka esat palicis viens?


Rīcības algoritms šādā situācijā ir vienkāršs:
* zem ūdens minūti meklējiet pazudušo daivbadiju vai pārējo grupu;
* tad, ievērojot drošas izniršanas procedūru, iznirstiet;
* turpiniet meklēšanu virs ūdens.
Protams, var gadīties situācijas, kad ievērot šo rīcības shēmu nav iespējams. Tas var būt, piemēram, lielu viļņu vai spēcīgas straumes apstākļos. Kā rīkoties šādās situācijās - par to arī nepieciešams pirms daiva apspriest brīfingā. Viens no variantiem - daivbadiji vai daiveru grupa nevis satiekas virs ūdens, bet gan atgriežas pie pietauvošanās troses. Jāatgādina, ka lielu viļņu un spēcīgas straumes apstākļos iespēja nokļūt līdz pietauvošanās trosei vai daivbotam var būt diezgan apgrūtinoša. Tāpēc lieti noderēs daivboja - tā palīdzēs uz daivbota esošajiem vislabāk jūs saskatīt un nosūtīt palīdzību.  

ceturtdiena, 2018. gada 20. septembris

Kas jāzina par sauso hidrotērpu manšetēm

Foto: divingdirect.co.uk


Iegādājoties "sauso" hidrotērpu jāzina kam īpaši jāpievērš uzmanība. Vispirms pārliecinieties, ka izvēlētais "sausā" hidrotērpa modelis atbilst jūsu augumam un izmēram. Īpaši pievērsiet uzmanību kakla un roku manšetēm. Tās mēdz būt no lateksa un no neoprēna.


Lateksa manšetes, salīdzinot ar neoprēna manšetēm, ir daudz mīkstākas un elastīgākas. Tās var viegli piemērot nepieciešamajam izmēram un šāda veida manšetes var viegli uzvilkt. Ja lateksa manšetes tiek bojātas, tās ir daudz vieglāk nomainīt nekā neoprēna manšetes. Toties, salīdzinot ar neoprēna manšetēm, lateksa manšetes var daudz vieglāk sabojāt, kā arī tās nākas mainīt daudz biežāk.

Foto: hollywooddivers.com

Neoprēna manšetes tiek izgatavotas no tāda paša materiāla kā "slapjie" hidrotērpi. No vienas puses tās tiek dublētas ar neilonu, bet no otras puses ir nedublētais neoprēns, kas cieši pielīp pie ķermeņa un nodrošina labu hermetizāciju. Neoprēna manšetes mēdz būt platas, šauras vai atlokāmas. Lietošanas ziņā tās ir daudz noturīgākas nekā lateksa manšetes. Un atšķirībā no lateksa manšetēm neoprēna manšetes nodrošina papildus siltumaizsardzību.
Lateksa manšetes ir jāapgriež atbilstoši nepieciešamajam izmēram. Neoprēna manšetes neapgriež. Ja tās ir pārāk šauras, tad manšetes nepieciešams izstiept, uzvelkot uz kāda priekšmeta un atstājot tā uz pāris stundām.
Pielāgot var nākties arī kakla manšeti to piegriežot - tas jādara īpaši uzmanīgi un rūpīgi. Kakla manšetei cieši jāpieguļ kaklam un tā nedrīkst laist ūdeni. Tomēr kakla manšete arī tā nedrīkst pārāk cieši nospiest kaklu. Pārāk cieša kakla manšete var veicināt karotīdes sinusa (sinus carotis) refleksu. 

Foto: kiteforum.com

Kas ir karotīdes sinusa reflekss? Arteriālās asinis smadzenēs nonāk pa miega artērijām, kas atrodas kaklā. Asins spiediens miega artērijās tiek kontrolēts ar karotīdes sinusa receptoriem, kas nosūta impulsus uz smadzenēm. Brīdī, kad karotīdes sinusa nervs konstatē augstu spiedienu, tas stimulē sirdsdarbību kontrolējošo smadzeņu centru. Sirdsdarbība palēninās. Ja daiveris nēsā pārāk šauru hidrotērpu vai kapuci, kas pārāk cieši apņem kaklu, tad var tikt izdarīts spiediens uz miega artērijām un karotīdes sinusa receptoriem. Receptori to nepareizi interpretēs kā augsta spiediena signālu un stimulēs sirdsdarbības palēnināšanās centru. Palēninoties sirdsdarbībai, smadzenes tiek mazāk apgādātas ar asinīm, bet pastāvīgais hidrotērpa radītais spiediens turpina stimulēt karotīdes sinusa receptorus tā, it kā asins plūsma būtu spēcīga. Rezultātā daiveris zaudē samaņu, jo viņa smadzenes netiek apgādātas ar asinīm. Protams, vairumā gadījumu, pirms pārāk cieši savilkta kakla manšete noved pie nopietnām problēmām, daiveris vispirms sajutīs diskomfortu un vieglas galvassāpes.

otrdiena, 2018. gada 18. septembris

"Sausais" hidrotērps

Foto: diveski.co.nz


Bez "sausā" hiddrotērpa neiztikt, ja plānojat nirt aukstos ūdeņos vai esat iecerējis zemledus ieniršanu - tas viss tāpēc, ka "sausais" hidrotērps pilnībā izolē daivera ķermeni no ūdens.    


Pastāv daudz dažādu modeļu "sauso" hidrotērpu, tomēr tiem visiem ir noteikts obligāto konstrukcijas elementu komplekts. Trīs galvenie "sauso" hidrotērpu elementi ir - manšetes, rāvējslēdzējs un gaisa padeves un gaisa izvades vārstuļi.

Foto: comfortzonescuba.com

* Manšetes
"Sauso" hidrotērpu manšetes hermētiski norobežo kaklu un piedurknes, neļaujot ūdenim iekļūt zem hidrotērpa. Manšetes ir izgatavotas no lateksa gumijas vai no neoprēna. Katram šim materiālam ir savi plusi un savi mīnusi.
Lateksa manšetes, salīdzinot ar neoprēna manšetēm, ir daudz mīkstākas un elastīgākas. Tās var viegli piemērot nepieciešamajam izmēram un šāda veida manšetes var viegli uzvilkt. Ja šī veida manšetes tiek bojātas, tās ir daudz vieglāk nomainīt nekā neoprēna manšetes. Toties, salīdzinot ar neoprēna manšetēm, tās var daudz vieglāk sabojāt, kā arī tās nākas mainīt daudz biežāk.
Neoprēna manšetes tiek izgatavotas no tāda paša materiāla kā "slapjie" hidrotērpi. No vienas puses tās tiek dublētas ar neilonu, bet no otras puses ir nedublētais neoprēns, kas cieši pielīp pie ķermeņa un nodrošina labu hermetizāciju. Neoprēna manšetes mēdz būt platas, šauras vai atlokāmas. Lietošanas ziņā tās ir daudz noturīgākas nekā lateksa manšetes. Un atšķirībā no lateksa manšetēm neoprēna manšetes nodrošina papildus siltumaizsardzību.

Foto: frogdive.com.au

*Rāvējslēdzējs
Lai "sausos" hidrotērpus varētu vieglāk uzvilkt un lai nodrošinātu to hermetizāciju, tie ir aprīkoti ar ūdens izturīgiem rāvējslēdzējiem. Visbiežāk rāvējslēdzēji ir izvietoti  uz muguras pāri pleciem. Bet mēdz būt arī cits izvietojums, piemēram hidrotērpa priekšpusē pa diagonāli. Hermētiskie rāvējslēdzēji mēdz būt vai nu plastmasas, vai metāliski. Pret tiem jāizturas ļoti rūpīgi, jo tieši rāvējslēdzēji ir viena no hidrotērpa dārgākajām detaļām.

Foto: divernet.com

* "Sausā" hidrotērpa vārstuļi
Tā kā "sausais" hidrotērps pilnībā izolē daivera ķermeni no ūdens, zem tērpa vienmēr atradīsies gaisa josla. Tātad - zem hidrotērpa esošā vide veido noslēgtu gaisa telpu, kura, daiverim ienirstot zem ūdens, pakļausies tiem pašiem fizikas likumiem kā viss pārējais. Tas nozīmē, palielinoties spiedienam, apjoms mazināsies un daiveris izjutīs spiedienu, bet, mazinoties spiedienam - gaisa apjoms palielināsies. Lai zem hidrotērpa uzturētu pastāvīgu apjomu, visiem "sausajiem" hidrotērpiem ir gaisa padeves vārstulis un gaisa izvades vārstulis. Parasti gaisa padeves vārstulis ir izvietots uz krūtīm un ar zemā spiediena šļauku savienots ar regulatora pirmo pakāpi, bet gaisa izvades vārstulis atrodas uz kreisā pleca.

sestdiena, 2018. gada 15. septembris

DIN un YOKE

Foto: xdeepimmersion.com


Daivingā niršanai paredzētajos balonos tiek izmantoti divu veidu nosprostojošie  ventiļi. Šie ventiļi ir ieskrūvēti balona atverē. 


Balonu ventiļi viens no otra atšķiras ar metodi, kādā veidā tiem tiek pievienots regulators. Izšķir eiropeisko (vācu) pievienošanas sistēmu DIN un amerikāņu sistēmu YOKE jeb International. 
Bez tam jāzina, ka baloniem ar darba spiedienu 300 bāri var izmantot tikai DIN ventiļus. YOKE tipa savienojums iztur maksimālo spiedienu 230 bāri.

ceturtdiena, 2018. gada 13. septembris

Dažas lietas, kas jāzina par daivinga baloniem

Foto: thescubanews.com


Ikvienam daiverim jāatceras, ka nekad nevajadzētu balonu pilnībā neiztukšot! Tas tādēļ, ka laikā, kad baloni tiek uzpildīti ar gaisu, tie tiek speciāli filtrēti un izžāvēti, lai uz balonu iekšējās virsmas neveidotos korozija. Ja balonā spiediens nokrītas līdz nullei, mitrums, kas ir atmosfēras gaisā, var nonākt balonā un uzsākt savu graujošo darbību.


Jāzina arī tas, ka reizi gadā visiem baloniem jāiziet tā saucamā iekšējās virsmas vizuālā apskate, kad ļoti rūpīgi tiek pārbaudīts, vai uz balona iekšējās virsmas nav parādījušies kādi defekti (rūsa, kaļķis utt.). Ja tiek konstatētas kādas izmaiņas, tad balona darbaspējas nepieciešams pārbaudīt.
Bet balonu pārbaude paaugstināta spiediena apstākļos tiek veikta ja to nosaka vietējā likumdošana, ja balons nokritis no liela augstuma, ja tas nonācis augstas temperatūras ietekmē utt. Tas nozīmē, ka balons jāpārbauda pēc jebkura gadījuma, kad pastāv iespēja, ka metāla izturība ir tikusi ietekmēta.

trešdiena, 2018. gada 12. septembris

5 padomi kā labāk rūpēties par hidrotērpu

Foto: surfer.com


Lai hidrotērps kalpotu ilgi ir svarīgi zināt, kā labāk pat to rūpēties. Īpaši jāatceras, ka pēc niršanas hidrotērpu nedrīkst atstāt tiešos saules staros vai ievietot pārkarsētā automašīnā.


Portāls SportDiver.com apkopojis piecus ieteikumus, kā labāk rūpēties par savu "slapjo" hidrotērpu.
* Pēc daiva centieties pēc iespējas ātrāk iemērkt hidrotērpu tvertnē ar vēsu vai remdenu saldūdeni. Šim nolūkam nederēs karsts ūdens, jo šādā ūdenī iemērkts hidrotērps var zaudēt elastību. Skalojot hidrotērpu, ūdenim var nedaudz pievienot pārtikas sodu vai speciāli hidrotērpiem domāto mazgāšanas līdzekli (atcerieties - nekad neizmantojiet balinātāju!). Viegla mazgāšanas līdzekļa lietošana palīdzēs novērst nepatīkamas smakas rašanos hidrotērpā. Mērcējiet hidrotērpu apmēram 30 minūtes, tad to izgrieziet ar iekšpusi uz āru un turiet ūdenī vēl 30 minūtes. Pa šo laiku varat ar zobu birstīti iztīrīt hidrotērpa rāvējslēdzējus un "lipīgos" aizdares elementus.
* Kad hidrotērps ir izmērcēts, to nepieciešams rūpīgi - gan no ārpuses, gan iekšpuses - noskalot ar šļūteni.
* Pēc tam uzkariet hidrotērpu ar iekšpusi uz āru uz plata pakaramā (standarta šaurie pakaramie neder, jo tie veido rievas hidrotērpa plecu daļā) un novietojiet žūt tāda vietā, kur hidrotērps neatradīsies tiešos saules staros. Kad hidrotērps izžuvis, izgrieziet to uz labo pusi un atstājiet līdz pilnīgai izžūšanai.
* Kad hidrotērps pilnībā izžuvis (ir sauss gan no ārpuses, gan iekšpuses) pārbaudiet vai tam nav kādi plīsumi, īpaši jāpārbauda vīles. Nepieciešamības gadījumā uzlieciet papildus šuves vai ielāpus. Lai to izdarītu izmantojiet noturīgus neilona diegus vai pielīmējiet neoprēna ielāpus ar speciālo neoprēna līmi. Pārbaudiet arī hidrotērpa rāvējslēdzēju.
* Pirms novietošanas glabātuvē - ieeļļojiet hidrotērpa rāvējslēdzēju un, ja iespējams, atstājiet to uz pakaramā. Ja tas nav iespējams, tad viegli salokot novietojiet to plauktā, pa vidu liekot vai nu saburzītas avīzes, vai vecus t-kreklus - tādā veidā hidrotērps saglabās formu un tam neveidosies izteikti locījumi. Bez tam pārliecinieties lai uz salocītā hidrotērpa netiktu uzlikts kaut kas smags, kas varētu veidot locījumus vai saspiedumu, tādējādi konkrētajās vietās radot neoprēna bojājumus. Atcerieties arī to, ka hidrotērpu vēlams uzglabāt telpā ar konstantu temperatūru. 



sestdiena, 2018. gada 8. septembris

Bīstami daivingā - tvana gāze

Foto: georgestoyle.com


Dodoties zemūdens pasaules iepazīšanā akvalangistam neiztikt bez balona ar gāzu maisījumu. Pārsvarā balonos ir pildīts gaiss. Gaiss daiveru balonos tiek pildīts ar kompresora palīdzību. Lai nonāktu balonos gaisam jāiziet caur filtrēšanas sistēmu. Filtrēšanas laikā gaiss tiek attīrīts no kaitīgiem piemaisījumiem un piesārņojuma, kā arī tas tiek izžāvēts. Bet ja filtrs ir novecojis vai gaisā ir pārāk daudz piemaisījumu, tie var nonākt balonā. Visbīstamākā no tā visa ir tvana gāze.


Kāpēc? Jo pat ļoti niecīgs tvana gāzes piemaisījums balonā esošajā elpojamajā gaisā var radīt nepatīkamas sajūtas — galvassāpes, reiboņus, nelabu dūšu. 
Kā izvairīties no iespējas saindēties ar tvana gāzi? Pirms doties nirt saliekot akvalangu obligāti jāpievērš uzmanību „gaisa garšai”. Tvana gāze ir gāzes bez krāsas un smaržas, bet, tā balonā nevar nonākt bez citu gāzu piemaisījuma. Tas palīdz noteikt "slikto gaisu". Piesārņotam gaisam būs nepatīkama eļļas piegarša. Ar šādu gaisu labāk nenirt.
Ja nu tomēr daiva laikā jums zem ūdens parādās kādi no iepriekš minētajiem nepatīkamajiem simptomiem - galvassāpes, reiboņi, nelaba dūša - tad nekavējoties pārtrauciet niršanu, bet atgriežoties krastā vai uz daivbota vēlreiz pārbaudiet gaisa kvalitāti. 
Ja daiveris ir saindējies ar tvana gāzi, tad raksturīga pazīme būs sarkanīgi violeti nagi un lūpas.
Situācijā, ja ir aizdomas, ka nirējs ir saindējies ar tvana gāzi viņam jādod elpot tīru skābekli un nekavējoties izsauc ārsts.


ceturtdiena, 2018. gada 6. septembris

Pie Horvātijas krastiem daiveri atrod Seno romiešu laika kuģa vraku

Foto: balkaneu.com 


Nirstot ar daiveru grupu pie Pag salas (Horvātija) krastiem Horvātijas Tirdzniecības palātas Daivinga tūrisma organizācijas (Diving Tourism Organisation at the Croatian Chamber of Economy) prezidents Vedrans Dorušičs (Vedran Dorušić) atradis Seno romiešu laika kuģa vraka atliekas. Senais kuģa vraks visticamāk nogrimis 1.gs.p.m.ē.


Pēc zemūdens arheologu domām atrastais kuģis visticamāk nogrimis vētras laikā mēģinot no tās patverties Simuni līci, kur, kā tiek uzskatīts atradusies romiešu apmetne un osta. 
Protams, no paša kuģa vraka līdz mūsdienām saglabājušies tikai niecīgi fragmenti, toties uz tā klāja esošās keramikas amforas gan saglabājušās ļoti labi. Uz kuģa, spriežot pēc keramikas atlūzām, bijis ap 600 amforām. 
Tiek uzskatīts, ka šis jaunais zemūdens atradums vēl vairāk veicinās zemūdens tūrisma popularitāti Horvātijā. Jāatzīmē, ka pēdejo gadu laikā daivinga tūrisms Horvātijā ir pieaudzis - šobrīd valstī darbojas apmēram 180 daivcentri. 


sestdiena, 2018. gada 1. septembris

Jauns Ginesa Pasaules rekords - Vecākais daiveris pasaulē

Foto: reuters.com


Augusta beigās 95 gadus vecs 2.Pasaules kara veterāns no Lielbritānijas laboja sev piederošo Ginesa Pasaules rekordu kategorijā "Vecākais daiveris pasaulē". 


Foto: reuters.com

Rejs Vūlejs (Ray Woolley) savā 95. dzimšanas dienā 28.augustā Kiprā veica ieniršanu uz slaveno "Zenobia" vraku. Jaunā rekorda daivs ilga 44 minūtes un Reja Vūleja maksimālais sasniegtais dziļums šajā daivā bija 44.6 metri. 

Foto: reuters.com

Jāteic, ka ar šo daivu britu akvalangists labojis sev piederošo Ginesa Pasaules rekordu, kuru uzstādījis 94 gadu vecumā. Toreiz Vūleja rekorda daivs ildzis 41 minūti un maksimālais dziļums bijis 38.1 metrs.

Foto: reuters.com

Kā uzreiz pēc izniršanas no ūdens teica Rejs Vūlejs: "Mēs to izdarījām... Es jūtos lieliski. Ir tik jauki labot paša uzstādīto rekordu un es ceru ka, ja es arī turpmāk būšu labā formā, tad nākamgad es to labošu atkal."