otrdiena, 2018. gada 16. oktobris

#FindingCharlie jeb daiveri meklē Čārliju

Foto: newsinfo.inquirer.net 


Kopš septembra nogales sociālajos tīklos parādījusies mirkļbirka #FindingCharlie. Kas tad ir Čārlijs un kāpēc viņš tiek meklēts? Izrādās Čārlijs ir dabas postītājs. Bet par visu sīkāk.


Paziņojumus ar mirkļbirkām, ka tiek meklēts Čārlijs, sociālajos tīklos izvietojuši Filipīnu dabas parka pārstāvji, daivcentru darbinieki un vides aktīvisti. 
Meklētais Čārlijs septembra beigās bija niris Batangas provinces (Filipīnas) dabas parkā un zem ūdens atstājis ziņojumu, ka viņš šeit ir bijis. Šo ziņojumu viņš atstājis uz diviem lieliem cietajiem koraļļiem. 

Foto: newsinfo.inquirer.net 

Čārlija ziņojums ieskrāpēts uz diviem, apmēram divarpus metrus lieliem koraļļiem. Uz viena no koraļļiem ieskrāpēts uzraksts "Charlie", bet uz otra "2018". Abi no zemūdens vandāļa cietušie koraļļi atrodas apmēram 40m dziļumā.
Pagaidām gan nav izdevies atrast vaininieku. Vietējās viesnīcas darbinieki pārbaudījuši viesu sarakstu, kas konkrētajos datumos atpūtušies šajā kūrortā, bet neviens Čārlijs diemžēl nav ticis atrasts. Tāpēc daiveri, kas atrada šo vandāļa darbu, izvietojot internetā fotogrāfijas ar cietušajiem koraļļiem un mirkļbirku #FindingCharlie, ļoti cer uz sociālo tīklu spēku vainīgā atrašanā.
Jāatzīmē, ka, aplūkojot cietušos koraļļus, nākas secināt, ka persona, kas koraļļos ieskrāpēja burtus un ciparus, īpaši nesteidzās, jo, lai paveiktu šādu nodarījumu ir nepieciešams laiks. Tiek uzskatīts, ka ziņojuma atstāšanai vandālis visticamāk izmantojis metāla rādāmkociņu, ko parasti lieto, piemēram, lai norādītu uz kādu interesantu zemūdens iemītnieku. Pārsteidz arī fakts, ka neviens nav pamanījies, ka kāds bojā koraļļus.
Jānorāda, ka koraļļi ir ļoti jūtīgi pret stresu. Lai atjaunotos šādi bojāti koraļļi būs jāpaiet gadiem. Bet pastāv arī iespējamība, ka pēc šādiem bojājumiem koraļļi var iet bojā.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru