trešdiena, 2015. gada 14. janvāris

Kā labāk saglabāt savu hidrotērpu

Foto: scubadiving.com


Kad diena pavadīta nirstot - pēc daivinga neaizmirstiet parūpēties arī par savu ekipējumu, tai skaitā hidrotērpu. Pirmkārt - neturiet to tiešā saulē vai neatstājiet karstā automašīnā. Un, protams, nekad nemazgājiet veļas mazgājamajā mašīnā.


Vislabāk cik ātri vien iespējams izmērcējiet savu "slapjo" hidrotērpu tvertnē ar aukstu vai remdenu saldūdeni - karsts ūdens var izraisīt zināmu hidrotērpa elastības zudumu. Ūdenim, kurā tiek skalots hidrotērps, var nedaudz pievienot cepamo sodu vai "slapjajiem" hidrotērpiem paredzēto šampūnu. Vieglu tīrīšanas līdzekļa izmantošana palīdzēs novērst hidrotērpa sasmakšanu. Un atcerieties - nekad neizmantojiet balinātāju! 
Foto: talesofpaloalto.com
Mērcējiet hidrotērpu apmēram 30 minūtes, tad izgrieziet hidrotērpu ar iekšpusi uz āru un mērcējiet ūdenī vēl kādas 30 minūtes. 
Kamēr hidrotērps mirkst, ar zobu birstīti iztīriet tā rāvējslēdzēju un "lipīgos" hidrotērpa elementus. 
Pēc tam, kad hidrotērps ir izmērcēts ūdenī rūpīgi to noskalojiet ar šļūteni - gan no ārpuses, gan iekšpuses.
Kad tas viss paveikts, uzkariet hidrotērpu ar iekšpusi uz āru uz plata pakaramā (standarta šaurie pakaramie īsti neder - tie veido rievas hidrotērpa plecu daļā) un novietojiet žūt vietā, ko neapspīd tieši saules stari. Kad hidrotērps izžuvis, izgrieziet to uz labo pusi un atstājiet vēl žūt.
Foto: overland-underwater.com
Pēc tam, kad hidrotērps pilnībā izžuvis (ir sauss gan no ārpuses, gan iekšpuses) pārbaudiet vai hidrotērps kaut kur nav ieplīsis, īpaši pārbaudiet tā vīles. Un, ja nepieciešams, uzlieciet papildus šuves vai ielāpus, izmantojot noturīgus neilona diegus vai pielīmējot neoprēna ielāpus ar speciālo neoprēna līmi. Pārbaudiet arī hidrotērpa rāvējslēdzēju.
Tad ieeļļojiet tā rāvējslēdzēju un, ja iespējams, atstājot uz pakaramā, novietojiet glabātuvē. Ja nav iespējams atstāt hidrotērpu uz pakaramā, viegli salokot novietojiet to plauktā, pa vidu liekot vai nu saburzītas avīzes, vai vecus t-kreklus - tādā veidā hidrotērps saglabās formu un tam neveidosies izteikti locījumi. Bez tam pārliecinieties lai uz salocītā hidrotērpa netiktu uzlikts kaut kas smags kas varētu veidot locījumus vai saspiedumu, tādējādi konkrētajās vietās radot neoprēna bojājumus. 
Glabājiet hidrotērpu telpā ar konstantu temperatūru. 


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru