Foto: deeperblue.com |
Grupa daiveru no Austrālijas radījusi AirBuddy - pārvietojamu daivinga sistēmu, kam nav nepieciešams balons. Šī sistēma daiverim ļauj zem ūdens uzturēties apmēram 45 minūtes, ja maksimālais niršanas dziļums ir 12m, vai arī nirt 6m dziļumā, ja AirBuddy sistēmu izmanto divi daiveri.
AirBuddy ir trīs galvenās sastāvdaļas - ar baterijām darbināms gaisa kompresors, gaisa padeves šlauka u regulators (iemutis). Gaisa kompresors rada gaisa spiedienu, kāds ir virs ūdens, tad tas pa gaisa padeves šlauku tiek nonāk pie nirēja, kurš to ieelpo caur regulatoru.
Lai gan šis koncepts ir vienkāršs un pastāv jau vairākus gadus, tomēr AirBuddy ir izveidots izmantojot sešas patentētas inovācijas, kas to padara par kompaktāko un vieglāko virs ūdens esošo elpošanas aparātu.
Uzlāde arī ir ļoti vienkārša - 12V baterijas uzlādei nepieciešams standarta rozete. Lai bateriju pilnībā uzlādētu nepieciešamas 3,5 stundas.
AirBuddy kompaktais izmērs ļauj to ērti pārvadāt lidmašīnā dodoties atvaļinājumā, bez tam izpaliek niršanas ekipējuma īres izdevumi.
Kā pastāstīja AirBuddy izgudrotājs Jans Kadleks (Jan Kadlec): "Mēs radījām AirBuddy kā vienkāršu alternatīvu niršanai seklos ūdeņos. Mēs nemēģinām aizvietot ierasto niršanas ekipējumu, tas joprojām ir lielisks dziļajiem daiviem un alu daivingam. Mēs vēlējāmies padarīt daivingu tikpat ērtu kā citi sporta veidi, tādi, kuros tu vienkārši paķer ekipējumu un dodies. Tas tika izveidots, lai mazinātu visas tās problēmas, laiku un izdevumus, kas rodas gatavojoties niršanai ar akvalangu."
Kadleks arī norādīja, ka AirBuddy ir ideāls, lai dotos nirt visdažādāko zivju un zemūdens iemītnieku apdzīvotajos koraļļu rifos.
Jans Kadleks kopā ar komandu niršanas entuziastu izstrādāja AirBuddy. Viņi visi ir ne tikai aizrautīgi nirēji, bet viņiem ir arī daudzu gadu pieredze mašīnbūvē, ražošanā un biznesa menedžmentā. Pēc vairāk kā četru gadus ilga darba un izmēģinājumiem nu ir izdevies izveidot sasniegt iecerēto.
Komandas nākamais solis ir Kickstarter kopfinansējuma kampaņa, kuras mērķis ir savākt 169 tūkstošus Austrālijas dolāru (apmēram 118 000 eiro). Vairāk par AiBuddy Kickstarter kampaņu šeit.
Info: www.deeperblue.com
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru