Foto: rosemarylunn.wordpress.com |
Mūsdienās daiveri ir grūti iedomāties bez zemūdens kompjūtera. Daivkompjūtera izmantošana, protams, ir daudz vienkāršāka un ērtāka nekā plānot ieniršanas izmantojot daivtabulas.
Ar daivkompjūtera palīdzību daiveris saņem informāciju par konkrēto ieniršanu. Daivkompjūters, apstrādājot katra konkrētā daiva parametrus, atkarībā no niršanas dziļuma veic pastāvīgu pieļaujamās ieniršanas laika aprēķinu. Ja izniršanas ātrums tiek pārsniegts, kompjūters par to ziņo daiverim.
Foto: theadventurejunkies.com |
Atkārtoto ieniršanu gadījumā daivkompjūters piefiksē slāpekļa daudzumu, kas uzkrājies nirēja organismā iepriekšējās ieniršanas laikā, un atbilstoši tam tiek aprēķināts nākamā daiva pieļaujamais ilgums. Gadījumā, ja pārsniegta bezdekompresionālā robeža, daivkompjūters nosaka obligāto dekompresijas pieturu. Jāatzīmē, ka pārsvarā visos zemūdens kompjūteros jau ir ieprogrammēta obligātā drošības pietura (3 minūtes 5 metros).
Lielākā daļa daivkompjūteru modeļu izskaitļo arī tā saucamo „no fly” laiku - cik daudz laika jāpavada līdz lidojumam lidmašīnā.
Ir zemūdens kompjūteri, kas piedāvā arī vairāku gāzu maisījumu lietošanas iespēju, kompasu, kā arī uzkrāj datus par katru konkrēto ieniršanu logbukā utt.
Protams, pirms uzsākt lietot daivkompjūteru rūpīgi jāizlasa ražotāja sniegtā instrukcija. Bet ja jums tomēr radušies kādi jautājumi - jāvēršas pie speciālista.
Daiveriem arī jāatceras, ka tas, ka jums ir zemūdens kompjūters, nenozīmē, ka varat neievērot vispārējos daivinga drošības noteikumus.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru