Mīts 1# Daivings ir pārāk bīstams.
Patiesība: Daivingā ir savi likumi un noteikumi un tos ievērojot jūsu izredzes sevi apdraudēt ir ļoti minimālas. Daivingam ir ļoti augsti drošības rādītāji un drošības noteikumus ir ļoti viegli ievērot. Pēc statistikas rādītājiem daivings ir tikpat drošs kā boulings. Un tik ilgi kamēr jūs ievērosiet noteikumus, jūsu brauciens uz niršanas vietu būs bīstamākā jūsu daivceļojuma daļa.
Mīts 2# Daivinga teorija ir pārāk sarežģīta.
Patiesība: Tas tā nav. Protams, ja jūs izvēlēsieties apgūt tehnisko daivingu, tas būs sarežģītāk, bet tehniskā daivings kursi ir fakultatīvi, domāti cilvēkiem, kas ieinteresēti paplašināt daivinga robežas. Bet daivinga teorija, kas tiek apgūta pirmā niršanas kursa OWD (Open Water Diver) laikā, nemaz nav sarežģīta, tā ir viegli saprotama un tiklīdz instruktors būs izstāstījis, jūs visu uzreiz sapratīsiet.
Mīts 3# Daivings ir pārāk dārgs.
Patiesība: Niršanas ekipējums var būt dārgs, bet tas ir paredzēts ilgam laikam un arī uzreiz nav jāiegādājas pilns komplekts. Konsultējieties ar instruktoru kādu niršanas ekipējumu iegādāties vispirms, ko var izīrēt un iegādāties laika gaitā. Atcerieties, niršanas ekipējums, pat ja to izmanto regulāri, kalpos ilgi, tāpēc summējot kopā izdevumus un laika posmu kādā ekipējums tiks izmantots, kopumā tas nemaz nebūs tik dārgs.
Mīts 4# Apmācība var aizņem mūžību.
Patiesība: Kopš daivinga kursu "grāmatu daļu" var veikt onlainā (e-learning iespējas), apmācība var noritēt jums vēlamā tempā. Tā var noritēt ātri - vienas dienas laikā, vai arī aizņemt nedēļu, gadījumā, ja jums ir ierobežots laiks ko veltīt apmācībām. Kursa "niršanas daļa" aizņem 3-4 diena.
Mīts 5# Zemūdens iemītnieki ir pārāk bīstami.
Patiesība: Daiveri dodas tālos ceļojumos, lai ieraudzītu haizivis un citus zemūdens iemītniekus, kurus ne-nirēji uzskata par bīstamiem. Lielākā daļa nirēju ieraugot haizivi ir bezgala priecīgi, jo šos zemūdens iemītniekus izdodas skatīt ne tik bieži. Atcerieties, pret visiem zemūdens iemītniekiem jāizturas ar cieņu - jūs esat ciemiņš viņu pasaulē. Pārsvarā visas traumas rodas zemūdens iemītniekiem aizsargājoties. Un pat tad, nopietnas traumas ir retas.
Mīts 6# Ir jāiegādājas pārāk daudz dažādu ekipējuma priekšmetu.
Patiesība: Nav šaubu, ka daivinga ekipējums var būt biedējošs, it īpaši, jo daivings nav iespējams bez ekipējuma. Tomēr uzsākot pirmos soļus daivingā un apgūstot OWD kursu jums ir nepieciešama tikai maska, trubiņa un pleznas. Pārējo ekipējumu jūs varat izīrēt - gan apmācības laika, gan, ja tā izlemsiet, arī pēc daivinga kursiem, kad dosieties niršanas ceļojumos. Jebkurā pasaules daivcentrā nirējiem piedāvā izīrēt niršanas ekipējumu. Tādējādi, kaut arī ir tika daudz dažāda niršanas ekipējuma, jums tas viss nemaz nav jāiegādājas.
Mīts 7# Jums jābūt jaunam un lieliskā fiziskā formā.
Patiesība: Protams, jebkurš sports ir daudz vieglāks, ja esat labā fiziskā formā. Tomēr kamēr vien jums ārsts nav aizliedzis nodarboties ar zemūdens peldēšanu, jūs varat doties nirt.
Mīts 8# Jums jābūt ļoti labam peldētājam.
Patiesība: Muļķības. Jums tikai ir nepieciešamas pamatprasmes peldēšanā, tādas kā - spēja nopeldēt 200m un noturēties virs ūdens 10 minūtes. Ja jūs to visu varat izdarīt, jūs varat nirt ar akvalangu. Un galu galā - cik bieži jūs esiet redzējuši video, kur daiveris peld agresīvi un ļoti ātri. Daiveri tā nedara, jo viens no zemūdens peldēšanas uzdevumiem ir patērēt pēc iespējas mazāk enerģijas peldēšanas laikā.
Mīts 9# Jūs var pārņemt klaustrofobija.
Patiesība: Tas ir saprotami, ja cilvēkam, kurš ne reizi nav niris, varētu šķist, ka zem ūdens viņu varētu piemeklēt klaustrofobija. Bet darbojoties kopā ar savu instruktoru jūs tiksiet pāri šīm savām bažām un atklāsiet - kā visi daiveri - ka zemūdens peldēšana izmantojot saspiesto gaisu ir ļoti aizraujoša un interesanta nodarbe.
Mīts 10# Jums jādzīvo tuvu tropiskiem ūdeņiem.
Patiesība: Nirt var ne tikai tropiskos ūdeņos. Mēs dzīvojam uz planētas, kas 75% sastāv no ūdens. Nirt var arī upēs un ezeros. Karjeri un šahtas arī ir piemērotas niršanai. Katra ūdens tilpne piedāvā savas unikālas niršanas iespējas. Daļa labāko pasaules niršanas vietu nemaz neatrodas tropu ūdeņos, īpaši, ja ņem vērā faktu, ka lielākā daļa okeānu nav tropos.
Info: www.scubadiverlife.com
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru